Op dinsdagavond 7 mei speelde onze hoofdmacht de halve finale voor de Districtsbeker tegen VEV ’67 uit Leek. Op de kunststof sprieten onder een (later op de avond) matige verlichting werd om 20:00 uur afgetrapt onder leiding van scheidsrechter Douwe Pals uit Erica.

Trainer Bert Vos kon vanavond niet beschikken over doelman Germen Bouwman die afgelopen zaterdag (opnieuw) geblesseerd raakte aan zijn enkel. Rogier Krohne startte nu wel in de basis en dat ging ten koste van Gerbrand de Boer.

Het eerste kwartier van de wedstrijd was er eigenlijk maar één ploeg die speelde, en dat waren onze gastheren. Onze jongens waren te afwachtend in het spel, te onnauwkeurig aan de bal en te lief in de duels. VEV ’67 liet direct zien dat zij gebrand waren om zich de kaas niet van het brood te laten eten. Het was niet dat er ook direct kansen werden gecreëerd, maar het balbezit en de controle was er zeker.

VeV Winsum 2 2 13

Roy Streppel wordt direct onder druk gezet door de thuisploeg (Foto: Albert Haaima) 

De eerste mogelijkheid was na een klein kwartier spelen, maar het schot van Thomas Kauw ging hoog over. Een minuut later kopte Rogier Krohne een diepe bal van Heinze Andringa van achter de 2e paal voor het doel. Wouter Bloem nam de bal ineens op de schoen, maar raakte de bal niet vol: naast.

VeV Winsum 2 2 21

Heinze Andringa en Rense Dijk vochten vele duels uit. Hier wint Heinze  (Foto: Albert Haaima) 

Na precies een kwartier kreeg de thuisploeg wel heel gemakkelijk een vrije trap op een mooie plek: net buiten het zestienmetergebied en recht voor het doel. Routinier en oud-Be Quick-speler Raymond Bolt achter de bal. De bal was wel zuiver getrapt, maar had onvoldoende snelheid om doelman Wouter Meijer te kloppen: die verwerkte de bal netjes tot corner.

VeV Winsum 2 2 27

Wouter Meijer verwerkt de vrije trap van de niet zichtbare Raymond Bolt tot corner   (Foto: Albert Haaima)

Een paar minuten later trapte rechtsachter Mats Wolthuis een bal scherp voor het doel. De bal leek richting de verre hoek te dwarrelen, maar Wouter Meijer kreeg er nog net een handje tegen aan: corner.

VeV Winsum 2 2 38

Wouter Meijer kan de voorzet van Mats Wolthuis verlengen tot corner  (Foto: Albert Haaima)

In deze fase namen wij het initiatief in de wedstrijd wat over, maar we moesten beducht zijn op de snelheid van met name Jeffrey Visser. Ook als de fysiek sterke spits Rense Dijk werd aangespeeld was het oppassen geblazen. Zo werd hij na bijna een half uur spelen in de voeten aangespeeld, en kapte en draaide hij goed weg en schoot uit de draai: recht in de handen van Wouter Meijer. Een paar minuten later trapte Tim Hoff een vrije trap in het zestienmetergebied van de thuisploeg en werd Heinze Andringa, onderweg naar de bal, opzichtig vastgehouden.

VeV Winsum 2 2 64

Heinze Andringa werd hier door Frank Schuring onderuit geschoffeld   (Foto: Albert Haaima)

Er klonk een fluitsignaal en waar iedereen een strafschop had verwacht, moest de vrije trap worden over genomen. Dat was wel een erg makkelijke beslissing van de referee die naar mate de wedstrijd vorderde er bepaald niet beter in kwam.

VeV Winsum 2 2 85

De voorzet op Wouter Bloem was net te diep. Doelman Pim Wellinghoff kan er tussen komen   (Foto: Albert Haaima)

Na ruim een half uur spelen gaf de assistent een doeltrap, maar besliste de arbiter voor een corner. Vreemd en dubieus. Het werden er overigens drie op een rij, maar de verdediging stond steeds goed. Een paar minuten voor de pauze ging Arjan Veenstra er over links vandoor. Hij legde de bal daarna prima terug op Raymond Bolt die vanaf de rand van het strafschopgebied ineens vol uithaalde: de bal ging voorlangs het doel.

VeV Winsum 2 2 94

 José Bello lijkt hier een voorzet voor eigen doel te geven, maar dat is gezichtsbedrog; de bal wordt weggewerkt  (Foto: Albert Haaima)

Aan de andere kant kregen wij een vrije trap te nemen halverwege de helft van de gasten bij de linker zijlijn. Thomas Kauw trapte de bal strak indraaiend en Heinze Andringa verlengde de bal prima richting de verre hoek achter de kansloze Pim Wellinghoff voor de 0 – 1.

VeV Winsum 2 2 118

Heinze Andringa (nr 3) heeft de vrije trap van Thomas Kauw verlengd in de verre kruising voor de 0 - 1   (Foto: Albert Haaima)

Een mooie goal, maar de goal viel figuurlijk uit de lucht en was maar amper verdiend te noemen. VEV ’67 gaf nog eens vol gas. Een corner van de thuisploeg werd ingekopt, maar caramboleerde via een verdediger naast. Hierna weer een vrije trap recht voor het doel en net buiten het zestienmetergebied, na een te hoog geheven been. Een tikkie breed en daarna een ferme uithaal van Raymond Bolt: via de muur naast. Hier ontsnapten we 2x, maar vlak voor de pauze nog een snelle uitval over links met Wouter Bloem. Die liep zijn man er uit en wilde de bal achter de defensie langs richting Thomas Kauw bij de 2e paal trappen, maar die bal kon nog net corner worden getrapt door een verdediger. Zo brak de rust aan met een 0 – 1 stand.

Direct na de pauze verwerkte doelman Wellinghoff een corner zeer matig. De bal kwam in de voeten van Rogier Krohne die zelf kon uithalen, maar de bal afspeelde op Reinder Haaksema. Het schot van Reinder ging via een verdediger naast het doel.

VeV Winsum 2 2 152

Doelman Pim Wellinghoff verwerkt deze corner niet optimaal; de bal komt in de voeten van Rogier Krohne (nr 11)   (Foto: Albert Haaima)

De corner van Tim Hoff was gevaarlijk, maar Roy Streppel wist de strakke bal vlak voor het doel niet te raken. Na een klein kwartier spelen speelde Raymond Bolt Jeffrey Visser op rechts aan. Visser ging door richting de achterlijn en gaf een prima voorzet op de inkomende Rense Dijk. De kopbal was krachtig, maar de reactie van Wouter Meijer was ook prima. De rebound viel echter precies voor het hoofd van dezelfde doorlopende Rense Dijk die toen geen moeite had om de op de grond liggende Wouter Meijer te passeren: 1 – 1. De manier waarop was gelukkig, maar de gelijkmaker was zeker verdiend te noemen. De thuisploeg kreeg hier nog meer energie van. Rense Dijk speelde een verdediger uit en schoot hard en laag op doel: een prima redding van Wouter Meijer. Twee minuten later was het wel raak. Arjan Veenstra werd diep op links aangespeeld. Hij liep goed naar binnen en haalde van zo’n 25 meter uit: de bal viel bij de 2e paal via de onderkant van de lat in het net: 2 – 1. Wouter Meijer was kansloos op deze mooie goal.

VeV Winsum 2 2 181

De niet zichtbare Arjan Veenstra heeft zojuist afgedrukt. De bal valt via de onderkant van de lat in het doel voor de 2 - 1   (Foto: Albert Haaima)

Voor de rest helaas geen foto's wegens het zeer matige licht.

En zo was de wedstrijd binnen een paar minuten ineens helemaal omgedraaid. Hierna moest wij weer komen en dat gebeurde ook. Na goed terug leggen van Reinder Haaksema schoot Tim Hoff vanaf de rand van het zestienmetergebied hoog over. Iets later gaf Wouter Bloem een prima voorzet vanaf de linker achterlijn. Rogier Krohne kwam goed inlopen bij de eerste paal, maar werd gehinderd en kwam niet tot een schot. De bal kwam bij Thomas Kauw op zo’n meter voor het doel, maar wel in een lastige hoek, maar Thomas schoot van dichtbij in de handen van de Leekster doelman. In de counter kwam Rick Schuring ineens alleen voor Wouter Meijer, maar het schot van de verdediger ging over de goal. De wedstrijd werd steeds opener, al waren de eerste kansen voor de thuisploeg. Kopballen in redelijke positie van zowel Kevin de Vries als Rense Dijk gingen naast het doel van Wouter Meijer. Trainer/coach Bert Vos wisselde om te proberen meer druk op de thuisploeg te krijgen. Na ruim een half uur spelen ontving Rogier Krohne de bal achter in het strafschopgebied. Hij gaf een harde lage voorzet, maar Gerbrand de Boer wist de bal van dichtbij het doel niet te raken. Een minuut later was het wel raak. Een andere invaller, Kay Bootsma, gaf een fijne strakke en indraaiende voorzet vanaf rechts. Wouter Bloem anticipeerde goed en verlengde de bal voor doelman Wellinghoff prima in de verre hoek: 2 – 2. Een paar minuten later speelde Kay Rogier aan in het strafschopgebied. In plaats van uit te halen, wilde Rogier de bal breed leggen, maar speelde de bal in de voeten van een tegenstander. Een minuut later probeerde Rogier het wel zelf, maar nu had hij pech dat het vlammende schot via het been van de verdediger net naast vloog. In de counter werd de razendsnelle invaller Arjan de Vries alleen richting Wouter Meijer gestuurd, maar deze wat ongepolijste speler schoot de bal wild over het doel. Vlak voor het einde was de laatste kans voor ons. Rogier Krohne ging goed over rechts door en legde de bal breed in het centrum op Tim Hoff. Tim speelde Kay aan die uithaalde: opnieuw via het been van een verdediger naast de goal. Zo eindigde de wedstrijd in een 2 – 2 stand en moesten strafschoppen de beslissing brengen. De strafschoppen worden tegenwoordig via het ABBA-systeem genomen. Nadat Rogier Krohne voor de 1e goal had gezorgd, stopte Wouter Meijer de strafschop van Rense Dijk. De trap van Rick Schuring trof wel doel. Hierna poogde Gerbrand de Boer precies in het winkelhaakje te schieten: via de lat over. Kay Bootsma liet zien hoe het wel moet. Hierna scoorden ook Arjan de Vries, Jorno Broeders en Tim Hoff. Wouter Bloem probeerde het door het midden, maar doelman Pim Wellinghoff kreeg nog net een voetje tegen de bal en deze caramboleerde via de lat het veld in; een dure misser. De laatste strafschop werd door Raymond Bolt koel en zuiver in de hoek getrapt en schoot zijn ploeg daarmee direct naar de finale om de Districtsbeker. De finale wordt gespeeld tegen hoofdklasser Flevo Boys uit Emmeloord. Zo eindigde de wedstrijd in een anticlimax. De wedstrijd die zo mooi begon met een busreis, fakkels voor het begin en daarna een boeiende wedstrijd waarin beide ploegen ook hadden kunnen winnen. De winst kwam wel terecht bij de ploeg die gedurende het grootste deel van de wedstrijd wat beter en makkelijker speelde. Ons bekeravontuur is dit seizoen ten einde en wij kunnen ons nu volledig richten op de competitie en daar is ook nog wat te winnen.

Komende zaterdag spelen we de uitwedstrijd tegen PKC ’83. Deze ploeg heeft het lastig en heeft eigenlijk gewoon 3 punten nodig. We kunnen dus een strijdvaardig opponent verwachten.

Cvv VEV ’67 1   -   vv Winsum 1                 2 – 2 (0 – 1)   VEV’67 wns

41.

0 – 1

Heinze Andringa

57.

1 – 1

Rense Dijk

61.

2 – 1

Arjan Veenstra

82.

2 – 2

Wouter Bloem

     

 

Scheidsrechter: De heer Douwe Pals uit Erica

Geel:  Rick Schuring, Frank Schuring (2x) en Kevin de Vries (VEV ’67) en Heinze Andringa (Winsum)

Rood: -

 

Opstelling Winsum

Doel:  Wouter Meijer

Achter: Joshua Van Dijk, Heinze Andringa, Hans Zwakenberg (90. Flaviou Fatima), José Bello

Midden:  Thomas Kauw  (75. Kay Bootsma), Roy Streppel ,Tim Hoff

Voor:  Wouter Bloem, Rogier Krohne, Reinder Haaksema  (72. Gerbrand de Boer)

 

Opstelling: VEV ‘67

Doel:  Pim Wellinghoff

Achter: Mats Wolthuis, Rick Schuring, Jacob Tjoelker, Jorno Broeders

Midden:  Kevin de Vries, Raymond Bolt, Frank Schuring

Voor: Arjan Veenstra (76. Marco Soeten), Rense Dijk, Jeffrey Visser (87. Arjan de Vries)

 

HS