Vandaag speelden we de uitwedstrijd onder zeer moeilijke weersomstandigheden tegen de Csv Be Quick Dokkum. Bij de start van de wedstrijd gingen de hemelsluizen nog een keer open en ook gedurende de wedstrijd woei er een harde koude wind en vielen er felle buien met hagel en regen. Wat was het een genot om op de tribune te zitten, en ja, wat missen wij zo’n tribune en wat zullen we zo’n tribune nog missen op ons nieuwe sportcomplex. Dan mogen alle (groot-)ouders en andere voetbalsupporters kiezen om in weer in wind buiten te staan of om maar thuis te blijven. Ik weet het wel. Ook vandaag geen foto’s van onze fotograaf Albert Haaima wegens fysieke problemen.

We speelden vanmiddag een zeer matige wedstrijd en druk ik me mild uit. De omstandigheden waren erg lastig, zeker, maar een bal spelen naar iemand met dezelfde kleur shirt zou je toch mogen verwachten op dit niveau. Dat bleek vanmiddag gedurende een groot deel van de wedstrijd erg lastig. Al in de 2e minuut liep ons middenveld terug met de bal op eigen helft en verspeelde het de bal. Rudolf Banga leek zo richting doelman Germen Bouwman te mogen lopen, maar gelukkig kon Marcel Pannekoek de bal nog net een zetje geven, waardoor Germen Bouwman de bal net voor de voeten van Banga weg kon rossen. De eerste doelpoging van ons was na een kwartier spelen, maar het schotje van Reinder Haaksema mocht deze kwalificatie maar amper hebben. Doelman Eelke Kooistra kon het rollertje simpel oppakken. Ook de thuisploeg kon in deze fase niet voor gevaar zorgen voor ons doel. Nee, het was een beetje aftasten. Beide ploegen speelden te onnauwkeurig en konden de spitsen maar niet vinden. Na een klein half uur spelen kwam Wouter Bloem vanaf rechts goed naar binnen en speelden op de in het centrum opduikende Reinder Haaksema. Verdediger Koen Blom kon de bal wegwerken, maar miste die volledig. Reinder stond alleen voor de doelman, maar raakte de bal om de een of andere reden ook niet…. Een minuut later stoomde Rogier Krohne op en passte prima op de diepgaande Kay Bootsma. Kay kwam alleen voor de keeper, maar moest met rechts schieten: een rollertje. Weer twee minuten later stuurde Wouter Bloem de opkomende Flaviou Fatima over links diep. Flaviou liep door richting de achterlijn en wilde een voorzet geven op de vrijstaande mannen voor het doel, maar de voorzet eindigde recht in de handen van de Dokkumer doelman. Dit waren 3 goede mogelijkheden/kansen, maar niet één fatsoenlijke doelpoging. Dat moet veel beter. De thuisploeg liet daarna zien hoe het wel moet. Nadat Rudolf Banga goed liep op een diepe bal hield hij het overzicht en speelde de bal terug naar het middenveld, waarna de bal naar rechts ging waar Frits Veenema helemaal vrij stond en de bal hard en hoog diagonaal in de verre hoek schoot voor de 1 – 0. De goal kwam een beetje uit de lucht vallen, maar was fraai. Na ruim een half uur spelen moesten de lichten op het Tolhuispark worden ontstoken, zulke donkere wolken pakten zich samen boven Dokkum. Ons spel werd er zo mogelijk nog onnauwkeuriger door. Er kwam werkelijk geen bal op de plaats van bestemming. Pas vlak voor de pauze ontstond er toch nog een kans. Flaviou Fatima stuurde met een crosspass Rogier Krohne over rechts weg. Die ging goed buitenom en gaf een prima voorzet op Thomas Kauw. Thomas controleerde de bal goed en schoot hard en laag in de verre hoek, maar doelman Kooistra pakte de bal goed.

In de rust greep trainer Bert Vos in en wisselde Flaviou Fatima en Reinder Haaksema voor resp. José Bello en Roy Streppel. Hoewel we na de pauze de stormachtige wind in de zeilen hadden,  continueerden we ons spel van voor de pauze. Op zo’n kunststoffen mat blijft die bal met zo’n storm ook maar rollen…. Vlak na de pauze trapte Tim Hoff een corner strak voor het doel. Marcel Pannekoek miste de bal bij de eerste paal en de bal caramboleerde daarna via het verraste lichaam van Rogier Krohne juist uit het doel. Iets later werd gepruts en balverlies in de eigen defensie niet afgestraft door de ook niet scherpe Dokkumer spitsen. We kwamen maar niet in ons spel en daarom bracht Bert Vos de niet geheel fitte Rick Schaaphok om toch te proberen wat meer balbezit en gogme in het team te brengen. Een minuut later werd een uitverdedigde vrije trap door Tim Hoff goed opgevangen. Hij schoot hard op doel, maar de bal eindigde recht in de handen van goalie Eelke Kooistra. Na ruim een kwartier spelen werd er opnieuw slecht verdedigd en werd de snelle Janco Wiersma over links weggestuurd. De linkerspits kwam alleen voor doelman Germen Bouwman en schoot de bal hard en laag voorlangs het Winsumer doel. Een minuut later mocht dezelfde speler weer alleen op Germen aflopen. Nu wist Germen de doelpoging met de voet te keren. De bal viel precies voor de voeten van Rudolf Banga die de bal simpel in het lege doel leek te kunnen schieten, maar de op de grond liggende Germen Bouwman kreeg toch nog  een handje tegen de bal waarna hij de bal in tweede instantie kon pakken. Daar kwamen we erg goed weg en hield Germen ons in de wedstrijd. Aan de andere kant kregen wij een vrije trap te nemen bij de linkerhoek van het strafschopgebied. Rick Schaaphok nam de bal maar die eindigde in de handen van doelman Kooistra. In de 65e minuut stuurde Wouter Bloem Thomas Kauw over rechts weg. Thomas kwam in een spintduel met Ynte Koopal en in een duel om de bal binnen de lijnen ging Thomas tegen de sprieten. Er volgde geen fluitsignaal en dat leek mij terecht. Na een klein half uur in de tweede helft leden we balverlies in de opbouw. De actieve Rudolf Banga ging op Germen af en loste vanaf de rand van het zestienmetergebied een hard schot: Germen pakte dit schot uitstekend. In deze fase zakten we echt door onze ondergrens, maar hadden we geluk dat ook de thuisploeg veel moeite had om de bal in de eigen ploeg te houden. Hierna gaf Rick Schaaphok een voorzet, waarbij Rogier Krohne beter timede dan doelman Kooistra. De bal ging richting het lege doel, waar Thomas Kauw en Ynte Koopal een duel om de bal aangingen dat door de laatste werd gewonnen. In de 73e minuut was er ineens een veelbelovende aanvalsopzet. Thomas Kauw stuurde José Bello over links weg. Die liep door naar de achterlijn en legde de bal terug op Rick Schaaphok. Die controleerde en zag dat Roy Streppel er prima voor stond…… de pass of was het een schot? van Roy rolde simpel over de achterlijn. Na een half uur spelen ging Thomas over rechts door en legde de bal terug op Tim Hoff. Tim controleerde en drukte hard af: de bal ging laag en hard net voorbij de eerste paal. In dezelfde minuut zette Tim een mooie één-twee op met Rick Schaaphok. Tim kreeg de bal perfect terug, maar de doelpoging suisde rakelings langs de kruising. Het spel begint er weer een beetje op te lijken. In de 76e minuut ging Rick door op links. Hij speelde de bal terug op Wouter Bloem die het spel goed verplaatste naar rechts. Rogier Krohne liet de pass slim lopen waardoor de verdediging wat werd verrast en waardoor Thomas Kauw net voldoende tijd/ruimte kreeg om achterlangs de verdediging richting het doel van Eelke Kooistra te lopen. Met een bekeken schot in de lange hoek passeerde Thomas de doelman voor de 1 – 1. Dit hadden we net even nodig. Drie minuten later opnieuw een goeie aanval. Na een mooie combinatie tussen Marcel Pannekoek en Bauke Hoekstra ging Marcel over rechts buitenom en gaf een voorzet. De voorzet kwam precies voor het hoofd van de inlopende Wouter Bloem die de bal in het midden van het doel voor het inknikken had, maar de bal precies stuurde naar de plek waar doelman Kooistra stond. Die wist de bal wel te keren (hij kon niet anders), maar niet te pakken. De bal viel voor de voeten van Rogier Krohne die direct afdrukte, maar nu vloog de bal net voorbij de verre kruising. De defensie van de thuisploeg wankelde en wij begonnen opeens te voetballen. Toch moesten we erg oppassen voor de snelheid van Janco Wiersma die in de 82e minuut nog eens alleen richting Germen Bouwman werd gestuurd, maar deze doelpoging ging hoog over ons doel. In de 88e minuut kreeg verdediger Aron Beinema voor de 2e maal geel en dus rood en moest het veld verlaten. Vanaf dit moment probeerde de thuisploeg met alle middelen het punt over de streep te trekken. Scheidsrechter Melarno Kraan die onopvallend en dus goed floot trok de tijd er bij. In deze fase kregen wij corner na corner, maar eerst was er nog een goede aanval die via Rogier Krohne eindigde bij Thomas Kauw, maar diens schot in kansrijke positie ging juist over de deklat. In de 92e minuut kregen wij de 4e of 5e corners op rij. De laatste werd scherp voor het doel getrapt door Thomas Kauw. De bal kwam perfect voor het hoofd van Rogier Krohne die de bal prima verlengde richting de verre hoek waar de bal hoog in het net eindigde voor de 1 – 2. Voor de thuisploeg was dat wat sneu, want de ploeg heeft een aantal behoorlijke kansen gehad om de wedstrijd eerder in het slot te gooien, maar men liet ons leven en dat pakte voor ons goed uit. Voor de derde wedstrijd op rij scoort Rogier Krohne voor ons in de blessuretijd de winnende treffer en ook dat is absoluut een kwaliteit. Dit is buitendien een mooie start in de 3e periode. Komende zaterdag spelen we de thuiswedstrijd tegen Balk. Ook geen gemakkelijke tegenstander.

Csv Be Quick Dokkum   -   vv Winsum 1                                1 – 2 (1 – 0)

31.

1 – 0

Rudolf Banga

62.

1 – 1

Thomas Kauw

90+2

1 – 2

Rogier Krohne

     

 

Scheidsrechter: De heer Melarno Kraan uit Winschoten

Geel:  Rudolf Banga en Aron Beintema 2x (Be Quick Dokkum)

Rood: -

 

Opstelling Winsum

Doel:  Germen Bouwman

Achter: Bauke Hoekstra, Marcel Pannekoek, Hans Zwakenberg, Flaviou Fatima (46. José Bello)

Midden:  Thomas Kauw, Tim Hoff, Kay Bootsma  (57. Rick Schaaphok)

Voor:  Wouter Bloem, Rogier Krohne, Reinder Haaksema (46. Roy Streppel)

 

Opstelling: Be Quick Dokkum

Doel:  Eelke Kooistra

Achter: Marcel van der Meulen, Koen Blom, Ynte Koopal, Aron Beintema

Midden: Frits Veenema, Boele Terpstra, Richard Kempenaar

Voor: Piet Raap, Rudolf Banga, Janco Wiersma

 

HS