De ploeg van Bert Vos (en verdere begeleidingsteam) heeft zich geplaatst bij de laatste 8 ploegen in de noordelijke districtsbeker. Op dit moment zijn alleen Flevo Boys en Drachtster Boys verder nog geplaatst. De overige wedstrijden moeten nog worden gespeeld. Vanmiddag speelden we tegen Pelikaan S. Tegen deze ploeg hadden we in de poulefase van de beker dit seizoen ook al gespeeld: de uitwedstrijd werd met 2 - 5 gewonnen. De ploeg van Freddy Strating is op koers voor het kampioenschap in de 2e klasse en de selectie lijkt op dit moment al op een niveau om de 1e klasse aan te kunnen. Strating kon vanmiddag niet beschikken over Sergio van Dijk en Edu de Jonge Rosa. Bert Vos kon niet beschikken over Niels van Dalen, Maikel Hoormann, Steffen Vader, Roy Streppel en José Bello. Onder leiding van scheidsrechter Gerlof Gils en onder prima weersomstandigheden ontspon zich een attractieve wedstrijd voor zo’n 450 man publiek. Helaas vanmiddag geen foto’s wegens fysieke ongemakken bij onze vaste fotograaf Albert Haaima.

De eerste mogelijkheid in de wedstrijd leek al te komen in de 3e minuut toen Thomas Kauw prima over links werd weggestuurd door Kay Bootsma. Thomas kwam alleen voor keeper Devon Harmsma, maar wel in een lastige hoek (voor het rechter been) en wilde een inkomende verdediger uitkappen, maar dat mislukte. Onze gasten uit Oostwold werden aan de andere kant gevaarlijk toen Handrit Hoxhaj er over links te gemakkelijk langs kwam en via de achterlijn naar binnen liep. De lage harde voorzet kon in twee instanties worden weggewerkt door onze defensie. In de 8e minuut was het wel raak. Een vrije trap vlak bij de cornervlag van Tim Hoff werd in eerste instantie weggewerkt, maar opgevangen door de attente Bauke Hoekstra. Die ging onmiddellijk over rechts door richting de achterlijn en gaf een lage voorzet op de bij de 1e paal inlopende Kay Bootsma. Kay tikte de bal prima binnen bij de kansloze doelman Devon Harmsma: 1 – 0 en een prima opsteker. Twee minuten later werd een verre trap door dezelfde keeper gemist door onze defensie, waardoor Handrit Hoxhaj er op links vandoor ging. Hij legde de bal prima terug op Fahim Bellghroub die ineens afdrukte: hard langs de buitenkant van de paal. Aan de andere kant legde Wouter Bloem een vrije trap van Rogier Krohne ineens uit de lucht klaar voor de inkomende Tim Hoff: naast. Het was dus een open wedstrijd, waarbij beide ploegen kansen kregen. Na ruim een kwartier spelen stuurde Kay Bootsma Thomas Kauw over rechts weg. Thomas stoomde op en wilde de bal breed leggen op de voor het doel staande Wouter Bloem, maar die pass kon net worden onderschept. John van Dalen stuurde onmiddellijk spits jeroen Haan weg die 1 : 1 kwam met Hans Zwakenberg. Hans dwong de oud-Omlandiaan prima naar buiten, waarna Haan de bal zelf over de  achterlijn liep. Een minuut later stuurde Bauke Hoekstra Thomas Kauw over rechts weg. Thomas liep door richting het doel en schoot hard en laag richting de verre hoek. Doelman Harmsma kreeg er nog net een handje tegen aan: net voorlangs de verre paal. De corner werd door Tim Hoff achter de 2e paal getrapt waar Wouter Bloem de bal ineens uit de lucht met de wreef wilde trappen (naast) waar een gecontroleerde trap met binnenkant voet wellicht een betere optie was geweest. Een paar minuten later controleerde Wouter een pass van Flaviou Fatima vanuit de lucht en haalde daarna volley uit: net naast. Twee minuten later was het aan de andere kant raak. Een hoge trap werd door Jeroen Haan goed gecontroleerd en hij stak daarna Handrit Hoxhaj prima over links weg. De snelle en behendige linkerspits ging alleen op doelman Germen Bouwman af en speelde daarna breed op de meegelopen Fahim Bellghroub die geen moeite had om de bal in het lege doel te schieten voor de 1 – 1. Een paar minuten later trapte Tim Hoff een vrije trap gevaarlijk indraaiend richting het Pelikaan S-doel. Flaviou Fatima dook goed op voor doelman Devon Harmsma, maar kon de bal net niet voldoende raken om de bal achter de doelman te krijgen. Vlak voor de pauze nog zo’n situatie na een vrije trap van Tim Hoff. Doelman Harmsma tastte half mis, maar de bal viel net niet goed. In de laatste minuut van de eerste helft stuurde Reinder Haaksema Tim Hoff prima diep. Tim kwam alleen voor doelman Harmsma, maar vuurde recht op de doelman af die de bal weg kon stompen. Scheidsrechter Gerlof Gils floot hierna voor de pauze in deze levendige wedstrijd.

In de rust werden er twee niet meer geheel fitte spelers vervangen: Dustin Jansen kwam voor Mathijs Elderman en Rick Schaaphok kwam voor Wouter Bloem.

De tweede helft verliep verder zoals de eerste helft was gestopt: twee ploegen die voor de winst speelden. Eerst ging Reinder Haaksema goed over links door en liep langs de achterlijn naar binnen en gaf een voorzet die werd weggekopt: corner. De corner werd door Reinder naar de 2e paal getrapt waar Kay Bootsma op doel kopte, maar waar ook doelman Devon Harmsma de bal attent pakte. Drie minuten later trapte Tim Hoff een vrije trap achter de 2e paal. Rick Schaaphok kopte de bal prima naar de op de doelgebiedlijn midden voor het doel geheel vrijstaande Kay Bootsma. Kay haalde vol uit, maar had pech dat de bal via het hoofd van de duikende doelman Harmsma naast ging. Dit was een enorme kans. Keeper Harmsma was hierna even groggy, maar kon gelukkig doorspelen. De corner werd in eerste instantie weggewerkt, maar opgevangen op de 16-meterlijn door Kay Bootsma. Die legde de bal breed op Reinder Haaksema. Die raakte de bal net niet vol: naast. Na een goeie actie van Rick Schaaphok speelde hij zichzelf vrij en speelde daarna de diepgaande Tim Hoff prima aan. Tim kwam alleen voor de keeper, maar schoot de bal via de doelman over het doel. Ook deze corner werd uitverdedigd en nu opgevangen door Reinder Haaksema. Reinder sneed binnen de lijnen prima voor een verdediger langs en werd neergelegd. Appeltje-eitje zou je denken, maar scheidsrechter Gils, die tot nu fout- en probleemloos floot liet doorspelen! Na een klein kwartier spelen trapte Tim Hoff een vrije trap prima achter de 2e paal waar Rick Schaaphok geheel vrijgelaten de bal zo in leek te kunnen knikken: net niet vol geraakt en in het zijnetje. Ook dit was een echte kans. Tot dit moment kwamen onze gasten eigenlijk niet in het spel voor, maar na ruim een kwartier werden ze ineens weer gevaarlijk. Wesley Tankink had op rechts een goed actie en speelde de bal goed naar binnen op de meegelopen Majidd Allaoui. Die haalde ineens uit: net voorlangs de verre paal. Een paar minuten later ging Jeroen Haan over links door en gaf een harde lage voorzet achter de defensie langs die door Germen Bouwman met de voet kon worden weggewerkt. Een paar minuten later aan de andere kant liep Thomas Kauw goed en trapte Rogier Krohne een vrije trap perfect prima op Thomas. Die controleerde de bal en schoot de bal hard en hoog bij de 1e paal binnen. Helaas werd de goal niet gegeven, wegens een vlagsignaal van de assistent dat dubieus leek. In de 69e minuut werd Kay Bootsma net buiten het strafschopgebied neergelegd. Dat leek een vrije trap, maar referee Gils liet doorspelen. Winsum reageerde nog wat richting de arbiter, maar Pelikaan S kwam er pijlsnel uit. De net ingevallen Anton Jongsma werd, onderweg naar de bal, binnen de lijnen geraakt door Flaviou Fatima. Heel Oostwold schreeuwde om een strafschop en dat leek er ook echt één te zijn, maar opnieuw wuifde referee Gils de kwestie weg als was het slechts een lastige vlieg. Dit leek een soort compensatie-beslissing te zijn voor de eerder niet gegeven strafschop bij Reinder Haaksema. Hierdoor bracht de arbiter zichzelf wel in een lastiger pakket en leek de weg wat kwijt. Na een klein half uur spelen werd er een overtreding gemaakt op Reinder Haaksema, maar kregen onze gasten de vrije trap. Onze gasten begonnen ook wat feller te spelen en zetten ons wat onder druk. Een ingooi die overduidelijk voor ons was, werd gegeven aan de ploeg aan Oostwold en zo ontstond er steeds meer verwarring. In de 80e minuut gaf Anton Jongsma een heerlijk passje op de diepgaande Wesley Tankink. De speelde werd licht geraakt door Hans Zwakenberg, maar hij liep door en ging daarna alsnog tegen het gras. Ook hier liet de arbiter doorspelen, waar ook zeker gefloten had kunnen worden. Een paar minuten later kwamen we er uit na een crosspass van Rogier Krohne naar rechts op Heinze Andringa. Die stuurde de diepgaande Bauke Hoekstra op rechts weg. Bij de achterlijn gekomen volgde een lage voorzet. Kay Bootsma kwam inlopen bij de 1e paal, stapte over de bal, maar ….. helaas stond er niemand achter hem. Pelikaan S leek nog gevaarlijk te worden na een vrije trap door Handrit Hoxhaj. De bal kon niet worden weggewerkt door onze defensie en viel voor de voeten van Fahim Bellghroub. Zijn schot werd onderweg naar het doel geblokt door onze defensie. In de 89e minuut werden de Oostwolders nog eens gevaarlijk na een voorzet van Hendrit Hoxhaj vanaf rechts. Anton Jongsma kopte hard en hoog richting de bovenhoek bij de 1e paal, maar Germen Bouwman wist de poging in 2 instanties te keren. Dat was een belangrijke redding. In de 90e minuut beging Handrit Hoxhaj een stevige overtreding bij de middenlijn. Scheidsrechter Gils trok direct rood en dat vond ik wat overdreven; een gele kaart had ook gekund. In de blessuretijd ging Heinze Andringa er over rechts vandoor. Heinze gaf een voorzet die door Gerbrand de Boer ineens met de voet werd verlengd. Die bal kwam voor de voeten van Rick Schaaphok die ineens uithaalde richting de verre hoek. Doelman Devon Harms wist het schot wel te keren, maar niet te pakken. Rogier Krohne stifte de bal op een magistrale manier over een voorbij glijdende verdediger en schoot de bal daarna hard langs doelman Harmsma voor de 2 – 1 en ook direct voor de beslissing in de wedstrijd. Bij Pelikaan S liepen de emoties nog wat op, maar gelet op het gehele beeld van de wedstrijd was deze overwinning ook wel verdiend te noemen. De beste kansen waren voor ons en ook ons spel was gedurende een groter deel van de wedstrijd wat beter. Al met al een prima wedstrijd tegen ook een goede tegenstander. Komende zaterdag spelen we in Dokkum tegen Be Quick Dokkum. Dat is weer een heel andere tegenstander. De wedstrijd begint om 15:00 uur.

vv Winsum 1   -   Pelikaan S 1                    2 – 1 (1 – 1)

08.

1 – 0

Kay Bootsma

25.

1 – 1

Fahim Bellghroub

90+1

2 – 1

Rogier Krohne

     
     

 

Scheidsrechter: De heer Gerlof Gils uit Winschoten

Geel:  Fahim Bellghroub, Anton Jongsma 2x (Pelikaan S) en Flaviou Fatima en Kay Bootsma (Winsum)

Rood: Handrit Hoxhaj en Danny Holband (Pelikaan S)

 

Opstelling Winsum

Doel:  Germen Bouwman

Achter: Bauke Hoekstra, Marcel Pannekoek, Hans Zwakenberg, Flaviou Fatima

Midden:  Thomas Kauw (67. Heinze Andringa), Tim Hoff, Kay Bootsma

Voor:  Wouter Bloem (45. Rick Schaaphok), Rogier Krohne, Reinder Haaksema (86. Gerbrand de Boer)

 

Opstelling: Pelikaan S

Doel:  Devon Harmsma

Achter: Majidd Allaoui (67. Anton Jongsma), Jelle Wagenaar, John van Dalen, Mathijs Elderman (46. Dustin Jansen)

Midden: Wesley Tankink. Jordy Kailie, Angelo Zimmerman

Voor: Fahim Bellghroub, Jeroen Haan, Handrit Hoxhaj

 

HS