Onze hoofdmacht speelde vanmiddag op de nepsprieten van het Oostersportpark in Harlingen; domein van de vv Zeerobben. De Harlingers spelen, na hun kampioenschap van het afgelopen seizoen, nu voor het 2e jaar in hun historie in de eerste klasse en doen het best goed. In hun eerste jaar (2006/2007) degradeerden ze direct weer met maar 13 behaalde punten. Dat aantal hebben ze nu, na 9 wedstrijden, al verbeterd. Onder best nog redelijke weersomstandigheden (wel een frisse wind) werd er vanmiddag pas om 15:00 gestart op een veld met een (zeer) matige verlichting. Eigenlijk moet je gewoon zeggen: een competitiewedstrijd spelen onder deze omstandigheden kan eigenlijk niet. Door een technische storing zijn er van de wedstrijd helaas geen foto’s.

Onze hoofdmacht begon goed aan de wedstrijd. In de 3e minuut ontstond de eerste mogelijkheid na een prima pass van Niels van Dalen op de diepgaande Thomas Kauw op rechts. Thomas ging op snelheid langs zijn man en gaf een voorzet die net over Rogier Krohne ging, maar wel in de voeten viel van Tim Hoff. Die kapte in zijn aanname naar binnen en schoot met rechts. Dat leverde slechts een rollertje op, waar de ervaren doelman Jacob de Vries geen moeite mee had. Een paar minuten later onderschepte Thomas Kauw een breedtepass in de Harlinger defensie bij de middenlijn en stoomde op richting het doel. Het schot kon nog net worden geblokt door een verdediger: corner. Iets later speelde Marcel Pannekoek Rogier Krohne prima aan over de grond. Rogier kapte zijn man uit, ging door het centrum richting het zestienmetergebied en loste een venijnig schot dat door goalie Jacob de Vries met moeite kon worden gekeerd. De rebound was voor Wouter Bloem. Hij ging een combinatie aan met Rogier en kwam in een goeie schietpositie, maar het schot ging over het doel. Winsum had in deze fase de controle over de wedstrijd. De thuisploeg leek na een kwartier spelen de eerste mogelijkheid te krijgen toen spits Frank ten Hoeve diep werd gestuurd, maar Rogier Krohne zag het gevaar en liep goed mee, waardoor de spits niet in balbezit kwam. Aan de andere kant stuurde Rogier Roy Streppel met een steekpass diep, maar nu was doelman de Vries van de thuisploeg attent en net eerder bij de bal dan Roy. Er volgde wel een botsing, maar beiden leken door te kunnen. In de tegenstoot wilde Niels van Dalen de bal terug koppen op doelman Germen Bouwman, maar de bal was te kort. Frank ten Hoeve was attent en kwam alleen voor doelman Germen Bouwman. Het schot werd door de Winsumer doelman wel gekeerd, maar hij kwam, kennelijk, niet goed terecht, want hij bleef kermend van de pijn liggen. Het bleek uiteindelijk een beenbreuk te zijn, waardoor hij met de ambulance werd afgevoerd naar het ziekenhuis. De Winsumers besloten, na de lange onderbreking, om wel door te spelen. Gaby Hemsens kwam op doel, maar ook Roy Streppel bleek niet door te kunnen en bleef achter in de kleedkamer. Winsum bleef wel het initiatief houden in de wedstrijd, maar de dominantie van voor de onderbreking was wel wat weg. Na een voorzet van Heinze Andringa, die van achter de 2e paal terug gekopt werd voor het doel door Reinder Haaksema, kreeg Thomas Kauw de bal van dichtbij voor zijn linkervoet: schot ging over. Aan de andere kant was de defensie even niet attent op de snelle Frank ten Hoeve. Diens schot ging echter voorlangs het doel. Na een corner van de thuisploeg kopte ten Hoeve de bal voor het doel. De lange Marc Reusing ontving de bal, maar stond met zijn rug naar de goal. Hij probeerde het vanuit de draai, maar het schot ging over het doel. Na ruim een half uur spelen kregen de gastheren een vrije trap te nemen vlak bij de zestienmeterhoek. Dylan Drent krulde de bal prima langs de buitenkant laag richting de 1e paal, maar Gaby Hemsems zag het gevaar en tikte de bal prima corner. Vlak voor de pauze werd Wouter Bloem diep gestuurd met nog maar één verdediger voor zich. Die passeerde hij op snelheid, maar werd neergelegd. Waar iedereen (uiteraard) een rode kaart had verwacht was scheidsrechter Noppers zeer mild en gaf slechts geel. Zo brak de rust aan met een 0-0 stand en daar mocht de thuisploeg het meest tevreden over zijn.

Een paar minuten na de pauze had Rogier een goeie actie in huis. In het zestienmetergebied passeerde hij twee man soepel en alleen voor de doelman wilde hij breed leggen op de meegelopen Reinder Haaksema, maar deze bal was net niet nauwkeurig, waardoor er toch nog een verdediger tussen kon komen. Na een klein uur spelen liet Higor da Slva, die tot dan niet in het stuk was voorgekomen, zich voor het eerst zien. Hij kapte de bal vanaf de linkervleugel naar binnen en liet een schot los, dat nog net kon worden geblokt. Aan de andere kant gaf Wouter Bloem een passje op Reinder Haaksema die daarna tussen 2 man door glipte en alleen voor doelman de Vries kwam. Reinder wilde de bal breed leggen op Rogier die er beter voor stond, maar de pass was onnauwkeurig en zo ging ook deze kans in rook op. Een minuut later werd Thomas Kauw over rechts weggestuurd. Hij stoomde op naar de achterlijn en gaf de bal prima terug op de inkomende Wouter Bloem. Met veel ruimte en een onbeschermde verre hoek leek het een simpele goal te worden, maar de bal werd ongecontroleerd hard over het doel geschoten.  Met een snelle uitval werd Dylan Drent van de thuisploeg over rechts weggestuurd. Hij gaf vanaf de achterlijn een harde lage voorzet, maar nu kon Stan Buikema de bal nog net, ten koste van een corner, onderscheppen met een sliding. Zo bleef het wel oppassen voor de counter. Een minuut later gaf Heinze een prima pass op Wouter. Die had nog één verdediger voor zich en in plaats van deze (tragere) man uit te spelen loste Wouter een schot van te ver: over. Een minuut later werd Thomas Kauw op tijd aangespeeld. Hij kwam goed door over rechts, schoot vanaf de rand van het zestienmetergebied, maar nu ging het schot voorlangs de goal. In de 70e minuut leek de pass van Stan Buikema op de vertrekkende Wouter op tijd, maar onderweg naar doelman de Vries werd hij afgevlagd. In de tegenaanval werd Dylan Drent niet stevig genoeg geblokt en die kon doorgaan richting het doel. Diens schot ging over het doel. In de 74e minuut gaf Thomas Kauw een pass op de diepgaande Reinder Haaksema. Die kwam alleen voor doelman Jacob de Vries en werd daarna van achteren neergelegd door Marc Reusing. Scheidsrechter Noppers besloot tot het geven van een strafschop en een gele kaart. De strafschop werd prima binnen geschoten door Marcel Pannekoek: 0 -1 en een zeer verdiende voorsprong. Een paar minuten later kreeg de thuisploeg een vrije trap te nemen op zo’n 20 meter van het doel. De prima spelende Kristiaan Feenstra ging achter de bal staan. De harde halfhoge bal kon door de verdediging tot corner worden verwerkt. In de 84e minuut ontving Higor da Silva de bal in het zestienmetergebied. Die kon eigenlijk geen kant op, en besloot om rond zijn as te draaien en tegen het gras te gaan. In het schemerdonker besloot scheidsrechter Noppers dat er vast een overtreding gepleegd moest zijn, maar daar was geen sprake van. Het kadootje in de vorm van een strafschop werd dankbaar uitgepakt door Kristiaan Feenstra die Gaby Hemsens kansloos liet: 1 – 1. De thuisploeg kreeg ineens het idee dat er misschien nog wel meer in zat en begon de ballen steeds maar richting het Winsumer doel te trappen. In de blessuretijd werd een voorzet niet goed weggewerkt. De hoge bal viel voor het eigen doel en ook nog op een hoofd van iemand van de thuisploeg. Deze kopbal  vanaf de doelgebiedlijn viel net achter de lat. Zo had het ook nog slechter kunnen aflopen.Zo was er gedurende een heel groot deel van de wedstrijd maar één ploeg die recht had op de 3 punten, maar zoals wel vaker dit seizoen is de afronding onvoldoende. We creëren kansen voldoende, maar de ballen moeten er wel in.Komende zaterdag spelen we tegen de vv Groningen. De Groningers hebben tot nu nog geen wedstrijd gewonnen, maar zijn daar regelmatig wel vlak bij. Onderschatting zou een grote fout zijn. Daarbij komt dat Germen voor een behoorlijke tijd uit de running is. Vanaf deze plek wens ik hem veel sterkte en ook een snel herstel. Het aanvangstijdstip voor komende zaterdag is 14:00 uur.

vv Zeerobben  -  vv Winsum 1                  1 – 1 (0 – 0)
74. 0 – 1 Marcel Pannekoek (p)
84. 1 – 1 Kristiaan Feenstra (p)
     
Scheidsrechter: De heer Hans Noppers uit Meppel

Geel: Albert Beuker, Pieter Westra, Marc Reussing (Zeerobben) en Reinder Haaksema, Niels van Dalen, Flaviou Fatima en Marcel Pannekoek (Winsum)
Rood: -

Opstelling: vv Zeerobben:

Doel: Jacob de Vries
Achter: Brent de Groot, Pieter Westra, Marc Reussing, Albert Beuker (46. Pim Bleichrodt)
Midden:  Yander Zandbergen, Kristiaan Feenstra, Marcel Visser
Voor:  Dylan Drent, Frank ten Hoeve, Higor da Silva

Opstelling Winsum:

Doel:  Germen Bouwman (19. Gaby Hemsens)
Achter: Heinze Andringa, Marcel Pannekoek, Niels van Dalen, Flaviou Fatima
Midden:  Roy Streppel (19. Reinder Haaksema), Stan Buikema, Tim Hoff
Voor:  Thomas Kauw ,Wouter Bloem, Rogier Krohne

HS