Onze hoofdmacht mocht het vandaag in de 2e bekerwedstrijd thuis opnemen tegen Bedum. De Bedumers hadden afgelopen zaterdag (ietwat tegen de verhouding) gewonnen van Broekster Boys en Winsum had heel weinig moeite met het zwakke Forward. De velden in Winsum lagen er ’s ochtends vroeg nog uitstekend bij (ondanks de vele en langdurige regen), maar aan het eind van de ochtend was een enorme hoosbui de velden toch te veel. Alle velden (Schouwerzijlsterweg en Schilligeham) in Winsum stonden blank en op dat moment kon er geen andere beslissing worden genomen dan “afgelast”. Dat betekende dat de wedstrijd gedraaid moest worden; oftewel spelen in Bedum op het kunstgras. Het aanvangstijdstip werd verschoven naar 15:00 uur.

Beide trainers konden niet beschikken over een voltallige selectie, maar de lijst van absenten aan Winsumer kant was best fors (Steffen Vader, Stan Buikema, José Bello, Wouter Meijer, Heinze Andringa, Maikel Hoorrmann en Niels van Dalen). Robert Bos toverde een opstelling uit de hoed waarbij twee middenvelders in de achterste linie werden geplaatst. Achteraf kunnen we zeggen dat deze keuze niet echt een gelukkige was. Het werd in de rust wel gewijzigd, maar toen was het leed al veroorzaakt:  1 – 3 achterstand. We kwamen nog terug tot 3 – 3, en toen Winsum leek door te drukken was er de counter en schoot Marcel Pannekoek in een poging de bal weg te werken in eigen doel: 3 – 4. Dit gebeurde in een wedstrijd waarin er weer veel energie gestopt werd in tegenstander en scheidsrechter.  Daar moeten we echt nog stappen in zetten. Ons eigen spel heeft er erg onder te lijden en buitendien dient het geen doel en heeft het geen enkel positief effect.

Winsum begon best wel heel aardig aan de wedstrijd. Al in de 2e minuut werd Bauke Hoekstra over rechts weggestuurd door Rogier Krohne. De voorzet van Bauke kwam na een luchtduel tegen de hand van een verdediger, maar scheidsrechter Weiland vond het niet strafbaar. De bal werd opgevangen door Thomas Kauw. Die trapte de bal voor het doel, en opnieuw werd de bal met een hand beroerd door een verdediger, maar ook opnieuw vond de referee dat er moest worden doorgespeeld. In de 5e minuut werd Nick Boelhouwer diep over links aangespeeld. Boelhouwer speelde, de zich goed aanbiedende, Nigel Bakker in de voeten aan binnen het zestienmetergebied. Roy Streppel stapte wel in, maar was te laat, waardoor Bakker, door goede balaanname, alleen kon doorlopen naar doelman Germen Bouwman. Bakker maakte het koeltjes af: 0 – 1. Dat was wel een erg simpele tegengoal. Drie minuten later werd Deshley Storm over rechts weggestuurd door Rogier Krohne. De voorzet van Deshley zou door een Bedumer verdediger worden weggeroeid, maar hij schoot hard tegen zijn eigen hand en nu besliste scheidsrechter Weiland wel tot een strafschop. Marcel Pannekoek nam deze goed en hard en dat betekende 1 – 1. Een paar minuten later gaf Thomas Kauw vanaf rechts een mooie crosspass naar Wouter Bloem. Wouter kapte eerst een man uit en gaf daarna voor op Rick Schaaphok. Die kapte zijn man in het centrum wel uit, maar de bal kwam iets te diep, waardoor de jonge doelman Jos Broekmans snel uit kwam. Beide mannen hadden teveel aandacht voor elkaar (het leek een botsing te worden) waardoor Rick de bal net niet kon bereiken om te kunnen scoren. Aan de andere kant werd Bedum gevaarlijk toen Frank Roorda over rechts werd weggestuurd. Hij gaf een lage voorzet op de inkomende Nick Boelhouwer. Die nam de bal van vlak buiten het zestienmetergebied ineens: net over de goal. Iets later kwam Nick Boelhouwer vanaf links naar binnen en speelde de bal in de voeten van Nigel Bakker in het zestienmetergebied. Opnieuw draaide Bakker handig weg en schoot direct op doel. Deze keer ging het schot recht op Germen Bouwman af. Inmiddels liepen de irritaties over en weer al wat op. Dat werd mede veroorzaakt door scheidsrechter Weiland die warrig en inconsequent floot. Soms stevige overtredingen werden weggewoven of met een reprimande afgedaan en dat wreekte zich in de loop van de wedstrijd. Sommige duels hadden niets meer voetbal te maken, maar er werd geen kaart gegeven, maar voor het commentaar dat volgde was er dan wel een kaart. Dat was op zich terecht, maar ik heb liever dat een scheidsrechter optreedt tegen (te) stevige overtredingen. Het spelpeil zakte naar mate de wedstrijd vorderde zienderogen. In de 35e minuut werd Roy Streppel in het centrum simpel afgetroefd door Frank Roorda die daardoor vrij baan kreeg richting Germen Bouwman. Roorda leek in een moeilijke hoek te komen, maar wist de bal toch langs Germen tegen de touwen te schieten: 1 – 2. Een paar minuten later kreeg Winsum een grote kans. Met een vrije trap stuurde Marcel Pannekoek Wouter Bloem diep in een hoek van het zestienmetergebied aan. De jonge doel man Jos Broekmans kwam ook uit. Wouter legde de bal ineens vanuit de lucht terug op Deshley Storm. Die controleerde de bal en leek de bal zo in een vrijwel verlaten doel te kunnen schieten (één verdediger op de doellijn), maar de bal ging over en voorlangs de goal. Vlak voor de pauze werd Jake Smit op rechts aangespeeld. Smit mocht vanaf de zijlijn een voorzet geven, waarop Frank Roorda de bal ongehinderd zomaar in de lange hoek mocht knikken: 1 – 3. Op zich een prima goal, maar verdedigend had het wel wat beter gekund.

Zo brak de rust aan met een 3 – 1 achterstand. Trainer Remy van der Wal bracht een tweetal mutaties aan in zijn elftal; Robert Bos van Winsum wisselde alleen twee man binnen zijn team. Marcel Pannekoek ging nu centraal achterin spelen en Roy Streppel ging centraal op het middenveld spelen. Dit kwam de organisatie achterin zeker ten goede. Nadat een corner van Tim Hoff niet goed werd weggewerkt door de Bedumer defensie, kwam in de bal in de voeten van Rick Schaaphok. Die dreigde te schieten, maar legde goed terug op de inkomende Thomas Kauw die de bal hard tegen de touwen schoot: 2 – 3. In de hierna volgende balbezit van Bedum leek het direct ook gevaarlijk te worden toen de buitenspelval niet dicht klapte. Door een onnauwkeurigheidje aan Bedumer zijde kon het gevaar worden bezworen. Wouter Bloem werd daarna op links weggestuurd. Wouter legde de bal breed op Rick die het zestienmetergebied inging. Hij legde de bal daarna vanaf de doelgebiedlijn terug op Roy Streppel die van een meter of 10 de bal hard en hoog inschoot: 3 – 3. Een paar minuten later een soortgelijke situatie. Roy speelt Rick aan in het zestienmetergebied. Rick kapt en draait, maar komt niet in schietpositie. Hij legt de bal daarom terug op Roy die direct inknalt, maar nu pech heeft dat de bal net door een verdediger kan worden geblokt. Bedum wordt gevaarlijk doordat Rogier Krohne de bal op de eigen strafschoplijn verspeelt. Invaller George Deuling schiet direct, maar recht in de handen van de goed opgestelde Germen Bouwman. Trainer Robert Bos brengt nu een dubbele wissel in om zijn team nog een impuls te geven. Marcel Pannekoek stuurt Thomas Kauw over rechts prima weg. De lage voorzet op Rick Schaaphok wordt ineens genomen. De bal gaat laag naar de verre hoek, maar Jos Broekmans toont zijn kwaliteiten door de bal in twee instanties te keren. Een minuut later wordt Rick Schaaphok diep gestuurd door Thomas Kauw. De Bedumer assistent vlagt, maar scheidsrechter Weiland ziet het beter en geeft met beide armen omhoog aan “doorspelen”. Toen Rick daarna het duel won en alleen op doelman Broekmans af kon gaan fluit de referee alsnog af voor buitenspel. Ja, hoe moeilijk kun je het als scheidsrechter jezelf maken? Bedum werd aan de andere kan gevaarlijk na een vrije trap. Deze werd achter de 2e paal getrapt, waar George Deuling de bal keurig voorlangs de goal kopte. Daar kwam Nick Oostmeijer goed vrij. De Winsumer defensie was uit positie en Oostmeijer leek de bal zo binnen te kunnen koppen, maar Rogier Krohne wist de bal nog voor de lijn weg te werken. Een paar minuten later dreigde opnieuw gevaar toen Flaviou Fatima de bal terug kopte op Germen Bouwman. Flaviou had niet in de gaten dat Germen al vlakbij was en kopte de bal over Germen richting het doel. Na een sprintduel met George Deuling kon Germen de bal nog net pakken. Drie minuten later was het wel raak. Jake Smit speelde George Deuling op links aan. Die gaf een half hoge harde voorzet richting de 2e paal. Marcel Pannekoek probeerde de bal vanuit de lucht te onderscheppen, maar schoot de bal van een meter of 15 hard achter zijn eigen doelman: 3 – 4. Tot deze goal leek Winsum te kunnen doordrukken, maar moest het oppassen voor de Bedumer counters. De goal viel dus net aan de voor ons verkeerde kant. Er kwam nog één kans voor ons na een goede actie van Thomas Kauw over rechts. Thomas ging het zestienmetergebied in en werd, net op het moment dat hij een voorzet gaf, geraakt. Daar had een strafschop gegeven kunnen worden, maar de bal kwam in de voeten van Rick Schaaphok met de rug naar de goal. Rick legde terug op de inkomende Wouter Bloem. Het schot van Wouter was hard maar net te hoog: de bal scheerde over de lat.

Zo eindigde deze niet erg hoogstaande wedstrijd in een teleurstellend verlies. Bedum was effectief bij het benutten van kansen en dat is ook een kwaliteit. Verdedigend zag het er, met name in de eerste helft, niet goed uit. Drie goals tegen is in één helft ook gewoon te veel. Daarnaast moeten wij mentaal gewoon sterker worden. Wij hebben het druk met het soms fysieke spel van de tegenstander, een scheidsrechter die niet altijd even gelukkig is met zijn beslissingen, maar wij kunnen ons (individueel) beter druk maken over het eigen spel. Dat is het enige waar wijzelf invloed op hebben en zou dus ook het enige moeten zijn waar wij energie in zouden moeten stoppen.

Komende zaterdag spelen we “opnieuw” een thuiswedstrijd en dan tegen de Broekster Boys. Broekster Boys won vandaag met maar liefst 11 – 1 van Forward. Deze ploeg was de afgelopen week voetballend ook beter dan Bedum, maar verloor door een gebrek een effectiviteit voor de goal. Broekster Boys heeft een erg sterke spits; dus daar moeten we ons zeker op wapenen. Willen we doorgaan voor een volgende bekerronde dan moet er zaterdag worden gewonnen. Bij elke andere uitslag zijn we uitgeschakeld. We moeten dus zaterdag “vol aan de bak”!


vv Winsum 1  -  sv Bedum           3 – 4 (1 – 3)

05.

0 – 1

Nigel Bakker

08.

1 – 1

Marcel Pannekoek (P)

35.

1 – 2

Frank Roorda

52.

1 – 3

Frank Roorda

74.

2 – 3

Thomas Kauw

82.

3 – 3

Roy Streppel

85.

3 – 4

Marcel Pannekoek (e.d.)

     
Scheidsrechter: De heer Reinoud Weiland uit Menaldum

Geel: Rick Schaaphok en Rogier Krohne (Winsum) en Nick Oostmeijer en Bart Apotheker (Bedum)

Rood: -


Opstelling Winsum

Doel:  Germen Bouwman

Achter: Bauke Hoekstra, Hans Zwakenberg(66. Flaviou Fatima), Roy Streppel, Tim Hoff (81. Thijs Hoeksema)

Midden:  Thomas Kauw, Marcel Pannekoek, Deshley Storm (66. Reinder Haaksema)

Voor:  Wouter Bloem, Rogier Krohne, Rick Schaaphok


Opstelling Bedum

Doel: Jos Broekmans

Achter: Jordy van Haag, Bart Apotheker (46. Richard de Boer), Roy Mertens, Stijn Hekstra

Midden:  Nigel Bakker, Wilco Stolwijk, Nick Oostmeijer

Voor:  Nick Boelhouwer (72. Hakim Agdach), Frank Roorda (46. George Deuling), Jake Smit


HS