Het is wel heel slecht weer als JO12-4 tegen 8 uur verzamelt bij het zwembad voor de uitwedstrijd tegen koploper PelikaanS. Kou, regenbuien met natte sneeuw en nog schemerdonker..... Onderweg blijkt het plaatselijk ook nog eens spekglad als een tegemoetkomende dame op een fiets vlak voor Oostwold op de brug hard onderuit gaat en bijna onder de auto van Aafke, die voorop rijdt, terechtkomt. Maar als het team dan uiteindelijk vanuit de kleedkamer richting het kunstgras van PelikaanS loopt schijnt de nog laag staande zon volop, staat er geen wind en is het dus toch weer prima voetbalweer.
Een voetbalclub die PelikaanS heet en een paard in het logo heeft.....dat is toch op zijn zachtst gezegd wel vreemd. Daar heeft de vader van Thijs dus even wat research op gedaan en de club blijkt vernoemd te zijn naar het lievelingspaard van een rijke man die destijds eigenaar was van de strokartonfabriek in Oostwold en onmiddellijk een stuk van zijn grond beschikbaar stelde toen hij hoorde dat men een voetbalclub wilde gaan beginnen. Als dank gaf men de voetbalclub daarom de naam PelikaanS. Uiteraard hebben wij ter voorbereiding ook wat research verricht naar het team waar we tegen spelen. Ze staan bovenaan met 27 punten, hebben alle wedstrijden gewonnen en scoren gemiddeld 9 goals per wedstrijd.....om alles even in het juiste perspectief te zetten, wij staan op de 9e plaats in de poule en scoren gemiddeld 2 goals per wedstrijd. Het zal dus hard werken worden vandaag op het veld. Met Thom in de goal en Senna als aanvoerder start de wedstrijd. Winsum begint goed en zet meteen druk. Als Pelikaan aan de bal komt en naar voren gaat verdedigt Jurre uit. Bij de volgende aanval van Pelikaan werkt Marten de bal weg. Winsum krijgt een intrap en Jurjan gaat naar voren, maar de keeper van Pelikaan grist de bal weg vóórdat Jurjan kan schieten. Pelikaan gaat weer naar voren maar nu is het Sem die de bal wegwerkt. Even later staat Pelikaan al weer voor de goal van Thom maar Jurre trapt de bal hard weg en Tim en Senna gaan er mee naar voren. Tim geeft de bal voor op Senna en weer is het e keeper van Pelikaan die die de bal vlak voor Senna zijn voeten weg graait. Weer een aanval van Pelikaan, het schot gaat maar net naast en Winsum komt goed weg. Nu komt Pelikaan op stoom en volgen de aanvallen elkaar snel op, Marten en Sem hebben het er druk mee en Winsum blijft dapper jagen op de bal. Samen trotseren de Winsumers maar liefst 7 aanvallen op rij. Het lukt JO12-4 zelf niet om echt naar voren te komen en kansen te creëren. Weer valt Pelikaan aan en er is een enorme chaos voor het doel van Winsum, maar de bal eindigt in Thom zijn handen en zo kan het gebeuren dat het bij de 1e time-out nog 0-0 staat. Dit 1e kwartier heeft JO12-4 in elk geval goed stand gehouden. Winsum krijgt een intrap op een goede plek op de helft van Pelikaan. Luuk schiet over de muur op de goal van Pelikaan, maar de keeper redt. Winsum gaat nog een keer naar voren na een doeltrap van Thom via Marten, Luuk en Senna maar de bal rolt erg snel op het kunstgras en gaat uit. Dan komt Pelikaan weer en schiet hard op de goal. Thom slaat de bal weg, maar in de rebound wordt het alsnog 1-0 en direct daarop maakt Pelikaan er 2-0 van. Weer komt Pelikaan naar voren en Thom komt uit zoals Gaby het bij de keeper training afgelopen donderdag aan de keepers geleerd heeft. Met succes want deze bal is voor Thom. Hoe jammer is het dan als er ineens vanuit het niets met een prachtig afstandsschot hoog in de kruising 3-0 van gemaakt wordt door Pelikaan. Winsum moet zich nu toch echt even gaan herpakken. Een corner van Pelikaan wordt prima uitverdedigd door Jurjan. Via Finne, Jurjan en Luuk gaat Winsum weer naar voren. Pelikaan onderschept en het gaat de andere kant weer op, Thom laat een mooie redding zien. Dan gaat Winsum het proberen met Tim, Luuk en Senna. De keeper van Pelikaan is razendsnel en duikt zo in Senna zijn voeten recht op de bal.... Weer een afstandsschot van Pelikaan, Thom is kansloos en de bal verdwijnt hoog in de kruising 4-0. En weer gaat Pelikaan in de aanval, Sem onderschept de bal maar de poging van Marten en Senna om in de aanval te gaan strandt op het middenveld. Pelikaan probeert het direct nog een keer en nu is het Finne die de bal verovert en met Thijs en Luuk meegeeft naar voren. Winsum sleept er een corner uit, Pelikaan komt in balbezit en weer past Thom de tips en training van Gaby toe. Marten bewaakt intussen de goal en werkt de bal even later goed weg. Maar Pelikaan gaat gewoon door: het 1e schot gaat over en bij het 2e schot redt Thom. Even later weer een speler van Pelikaan die recht op Thom af komt en voor de 3e keer komt Thom uit de goal en weer met succes ! Prima redding..... direct daarna nog een redding van Thom en dan lukt het Winsum om ver naar voren te komen en het komt tot een corner voor Winsum. Als Luuk de bal weg wil koppen, gaat zijn hoofd niet alleen rakelings langs de bal, maar ook rakelings langs de schoen van een tegenstander. Het gaat net goed. Net als Finne de bal heeft en er me naar voren komt dribbelen fluit de scheidsrechter voor de rust. Na het fruit, het drinken en de door de goedheiligman geleverde chocola start de 2e helft met Jona in de goal. Pelikaan gaat door waar het gebleven was en dus meteen in de aanval. Jurre werkt weg, er volgen een corner en een aanval van Pelikaan. Met een schot laag in de lange hoek wordt het 5-0. Even gaat het via Finne, Marten en Luuk naar voren. Weer loopt het vast in de verdedigingslinie van Pelikaan. Even later en mooie redding van Jona en via Jona, Thijs en Luuk blijft Winsum proberen naar voren te komen. Pelikaan onderschept en valt aan Jona trapt de bal weg....corner. Vanuit deze corner wordt het dan 6-0. Pelikaan valt meteen nog 4 keer aan. De 1e keer werkt Senna de bal weg, het 2e schot wordt door Jona gepareerd en de 3e keer werkt Finne de bal weg. De 4e keer eindigt de bal in Jona zijn handen. Winsum blijft telkens proberen om naar voren te komen, maar het lukt niet om er goed door te komen en als het al lukt is daar telkens weer de keeper van Pelikaan die echt heel erg goed is en alle ballen met speels gemak lijkt te pakken. Pelikaan meldt zich al weer voor de goal en Finne verdedigt uit. Vlak voor de 2e time-out wordt het nog 7-0.

Na de 2e time-out schuift Finne door naar voren en Thom komt de verdediging versterken. Pelikaan schiet via de lat over.... en nog gaat Winsum door. Winsum valt aan en krijgt een corner. Even later een intrap van Luuk op Tim die schiet. Helaas gaat de bal net naast. Nog een goeie aanval van Winsum door Senna en Jurjan, maar weer de keeper van Pelikaan die redt. Nog een keer naar voren, deze keer Jurjan en Tim, weer een corner en Winsum blijft op de helft van Pelikaan. Dan een hard schot van Luuk. De keeper van Pelikaan vangt de bal maar staat daarbij wel met zijn rug tegen de achterkant van de goal. De bal is duidelijk over de doellijn, maar de scheidsrechter geeft aan dat hij het niet goed gezien heeft en kent Winsum de felbegeerde goal niet toe. Winsum is getergd, maar geeft ook nu niet op. Weer snel naar voren maar het schot van Jurjan gaat naast. Pelikaan schiet en Jurre blokt de bal. Finne is er als de kippen bij om de bal mee te nemen naar voren. Via Jurjan en Tim gaat het richting goal, maar weer zit de keeper van Pelikaan er tussen. Winsum heeft zich zeker herpakt, maar Pelikaan is verreweg de betere partij en het wordt 8-0. Winsum probeert nog een keer tot scoren te komen met een hard schot, maar de keeper van Pelikaan redt. Er volgt nog een aanval van Pelikaan en een schot, Jona trapt de bal weg maar in de rebound wordt het toch 9-0. Pelikaan valt nog een keer aan maar Winsum werkt de bal gezamenlijk weg en direct daarop klinkt het eindsignaal.

Pelikaan staat nog steeds ongeslagen bovenaan en Winsum zakt, ondanks het feit dat er heel hard gewerkt is, terug naar plaats 10 in de poule. Volgende week gaat JO12-4 proberen om de competitie af te sluiten met winst en daarbij kan het team wel wat extra support gebruiken. Om 10 uur speelt JO12-4 thuis op Schouwerzijl tegen Niekerk JO12-2 en hierbij is iedereen dan ook uitgenodigd.