vv Actief O17-1 – vv Winsum O17-1 0  - 6 (0 – 1)

…en het is weer zaterdag. Tijd om gezamenlijk te ontbijten, de bedden te verschonen, boodschappen te doen, de lamp in de koplamp te vervangen, de was op te hangen, bonen te malen, koffie te zetten en en en … te voetballen. Om 12 uur mochten we ons verzamelen om de wereldreis richting Eelde in te zetten. Het was een regenachtige rit. Eenmaal aangekomen op sportpark vv Actief was de regen er niet minder geworden. Eerder erger. Het ontvangst was hartelijk. Even bijpraten en in gesprek met de scheidsrechter. Er moest het een en ander aangepast worden. Niek melde zich ziek en Roy bleek wagenziek te zijn geworden. Ook hadden we drie huurlingen mee van de O17-2. Voor de zekerheid. Één van de huurlingen, Tom, zou zelfs starten. Ook was iets met de wifi. Dat werd niet minder, eerder erger. De schrijver stond zijn telefoon af (uiteindelijk zelfs tot vier keer toe,) waardoor de scheidsrechter zijn werk kon doen. Op het moment van fluiten kwam de regen in extreme mate uit de lucht vallen en begon de wind aan te trekken. Terwijl het niet echt koud was, voelde het wel koud aan. Winsum mocht aftrappen en ging voorzichtig te werk. De trainer had moeten ingrijpen, niet iedereen stond op de plek die hij gewend is. Max moest zijn rode kaart uitzitten. Timo stond op zijn plek en Lex mocht het linksbuiten proberen. In het centrum speelde Tom naast JP en Stan mocht het linkshalf proberen. Het duurde lang voor het ging draaien, maar na tien minuten begon Winsum zijn kunsten te laten zien. Er werd gecreëerd, er werd gevoetbald, er werd gecombineerd, er werd gecoacht, er werd geschreeuwd, er werd geschoten…maar er gebeurde niets. Naja niets..? Er gebeurde best veel, maar er vielen geen doelpunten. Ieder schot op doel, was een schot op de keeper. Ergens rond de twintigste minuut was er een moment van galleryplay. Zeker vijf minuten lang was Winsum aan de bal en kwam er geen speler van Actief aan te pas. Mooi rondtikken, maar daar bleef het bij. Het scoren, wilde maar niet lukken. Sterker nog, hoewel Winsum echt met overmacht voetbalde was het Actief dat bijna scoorde en, gezien het argeloze spel van Winsum op dat moment, ook had moeten scoren. Maar Leroy staat niet voor niets tussen de palen. Vlak voor rust kwam er een moment van opluchting toen de bal toch in het voordeel van de bezoekers langs de keeper ging. Gelukkig floot de scheidsrechter voor rust. Ik zag niets meer en iedereen was doorweekt tot op het bot.

1710710

We kregen ranja dat als thee werd geserveerd, of was het andersom. Zoet was het wel. De tweede helft. Het was droog ondertussen en dat zou het de veertig minuten die volgden ook blijven. Winsum liet zich van een andere kant zien en eigenlijk had je erbij moeten zijn om erover mee te kunnen praten. Gretig, hard, fair, snel, voor elkaar, met elkaar, volwassen en drang naar voren. Er wordt vijf keer gescoord en het tempo was moordend hoog. Omdat alle superlatieven te kort zullen schieten, zal ik er ook niet meer woorden aan vuil maken. Maar de trainer mag zich een trots man noemen na het vertoonde spel en de jongens mogen trots zijn op zichzelf na het gespeelde spel. Met 0 – 6 liep Winsum als terechte winnaar van het veld en toonde Actief zich een sportieve verliezer. Even genieten van het zoet. Over zeven nachten staat Bedum op het programma. De ongeslagen nummer twee. Om 10:30 wordt afgetrapt op sportpark Schouwerzijlsterweg, tot dan.