Deze week stond de verste uitwedstrijd voor het eerste elftal van de vrouwen op het programma, de uitwedstrijd naar AZSV uit Aalten. Daarom vertrokken wij voor de verandering een keer om 10 uur met een busje vanaf ons sportcomplex in Winsum. In Groningen stond het tweede busje te wachten met de rest van de speelsters zodat we vervolgens gezamenlijk onze tocht naar Aalten konden beginnen. Op naar Aalten met twee busjes en de auto van onze lieftallige leider Johannes. Halverwege maakten we nog even een tussenstop in Ommen om te lunchen. Bij restaurant en ijssalon Ekkelenkamp kregen wij een heerlijk kommetje soep met een broodje kaas en een broodje kroket erbij. Hierna hebben wij onze weg naar Aalten weer vervolgd. Deze duurde uiteindelijk ook nog langer doordat er een afslag werd gemist waardoor we nog eens een kwartier omreden.  Gelukkig hadden we het in de busjes wel heel gezellig!

Nu over op de wedstrijdzaken van deze dag. Met wat regen op ons dak begonnen we de wedstrijd rond 10 voor 3. De beginfase van de wedstrijd was voor ons redelijk sterk. We zaten er goed op en we waren scherp. Helaas zakte dit na een kwartier spelen af. We werden slordiger en AZSV won bijna elk duel. Beide ploegen hebben in de eerste twintig minuten van de wedstrijd nog geen echte kansen gehad. Pas in de 26e minuut was daar de eerste echte kans van de wedstrijd. Deze kans van AZSV wordt alleen makkelijk gepakt door Willisa. In de fase hierna lijkt het veld veel te groot te zijn voor ons. Het middenveld is te groot waardoor we elkaar niet lekker kunnen bereiken en ons samenspel er nog niet echt lekker inzit. Hierdoor volgt een tweede kans voor AZSV. De bal lijkt in de verre hoek te vallen maar Willisa kan de bal nog redden. Onze eerste echte kans kwam in de 33e minuut. Marlies probeert het van afstand maar helaas staat de keepster van AZSV goed en kan zij de bal makkelijk uit de lucht vangen. In de 36e minuut is er weer een kans voor AZSV. Het schot dat wordt gelost op het doel van Winsum gaat net naast en terwijl dit gebeurt komt Sabine in botsing met een tegenstandster. Gelukkig kunnen ze allebei verder na een behandeling van de verzorgers. Gelukkig ook voor ons dat Sabine gewoon weer opstond want zij won zo ongeveer al haar duels en zat lekker in de wedstrijd. Ze was dus ook de uitblinker van de eerste helft. Hierna kwamen er voor allebei de ploegen geen kansen meer en gingen we de rust in met een tussenstand van 0-0.

De eerste kans van de tweede helft is vrij snel nadat de goed fluitende scheids op zijn fluitje blies om het tweede gedeelte van de wedstrijd te gaan spelen. Een corner voor AZSV komt goed voor ons goal maar het vervolg is niet gevaarlijk genoeg. In de 50e minuut komt Chantal vanaf de middellijn erdoor en kan ver doorlopen. Helaas staat alleen Anouk voor het doel samen met vijf van AZSV waardoor Chantal haar voorzet bij een speler van AZSV beland. De bal valt vervolgens voor de voeten van Jolien die de bal niet lekker kan raken en hierdoor haar bal naast ziet gaan. De eerste wissel voor Winsum is in de 53e minuut. Indy verlaat het veld en voor haar komt Melinda erin.  In de 55e minuut krijgt AZSV weer een corner. Deze bal beland op het hoofd van een speelster van AZSV, maar zij kopt naast. Twee minuten daarna, de 57e minuut dus, komt AZSV er gevaarlijk uit en ze hebben veel ruimte. Deze aanval wordt door onze verdediging tot corner verwerkt. De corner wordt genomen en Winsum kan de bal niet goed wegwerken. Hierdoor valt de bal voor de voeten van een tegenstandster die zich niet bedenkt en op het doel schiet. De bal beland door de drukte voor de bal in de hoek en helaas is dit ook buiten het bereik van Willisa; 1-0 voor AZSV. De tweede en laatste wissel voor Winsum komt in de 61e minuut. Nina wordt eruit gehaald en Lois komt erin. Twee minuten hierna is er direct een goede kans voor Winsum. Chantal komt over links door en kan de bal met haar linker goed voorgeven. Lois krijgt de bal vervolgens niet goed onder controle, terwijl ze de bal misschien beter had kunnen laten lopen voor de helemaal vrijstaande Anouk. Winsum komt aardig goed in de wedstrijd en begint lekker te combineren. In de 69e minuut valt de bal overduidelijk op de hand van een speelster van AZSV. Dit ziet de scheids alleen niet en vervolgens komt daar een gevaarlijke aanval van AZSV uit. Chantal kan niet geloven dat de scheids dat niet heeft gezien en floept er wat uit. Hierop volgt een gele kaart voor haar vanwege praten. Zoals al gezegd is, komt Winsum steeds beter in de wedstrijd. Het enige wat nog niet lukt is de eindpass en voor het goal komen we er nog niet echt uit. Het is een fase waarin we de bal het liefst van zo dichtbij mogelijk in de goal tikken, terwijl van afstand schieten misschien wel een betere optie is. Sabine merkt dit ook en probeert het in de 73e minuut maar eens van een flinke afstand. De keeper kan de bal helaas weer makkelijk vangen.  In de eindfase van de wedstrijd proberen wij gelijkspel te forceren zodat we in ieder geval nog met 1 punt het hele eind weer terug konden rijden. Dit zat er alleen niet meer in. Wel kreeg een speelster van AZSV nog een gele kaart vanwege hinderen van onze keepster in een van de laatste minuten. Winsum kreeg in de laatste secondes van de wedstrijd nog een corner maar die werd nog net geraakt door de vingertoppen van de keepster van AZSV waardoor de corner niet gevaarlijk kon worden voor ons. Vlak hierna floot de scheids af en was de teleurstelling direct te zien op onze gezichten.

Ondanks dat het een stugge wedstrijd was met weinig kansen voor beide ploegen, hebben wij toch weer goed gevoetbald. Het enige wat we nog vergeten is de punten te pakken, die we de afgelopen wedstrijden absoluut hebben kunnen pakken. Heel erg balen maar we gaan met goede moed en vertrouwen naar de volgende wedstrijd. Zaterdag spelen we thuis tegen Oranje Nassau vrouwen 2. We hopen dat er veel supporters zullen zijn die ons naar de drie punten zullen aanmoedigen. Kom daarom volgende week allemaal kijken!

Opstelling; Willisa, Sabine, Yvonne, Marlies, Thirza, Jolien, Nina (Lois), Indy (Melinda) Minke Anouk en Chantal.

B