Zaterdag 26 mei 2018 zal de geschiedenisboeken ingaan bij vv Winsum. Namelijk waren er 3 teams die kampioen werden. Als eerste was het de beurt aan vv Winsum 3 (ALL STARS), die om 12.30 uur aftrapten in Groningen tegen the Knickerbockers. Bij winst waren zij kampioen, en dat deden ze. Ze sloten de wedstrijd af met een 0-6 overwinning. Om 14.00 uur was VR 2 die het kampioenschap mochten gaan innen. Deze dames hadden aan een gelijk spel al genoeg om na de zomerstop te promoveren. Ze moesten om 14.00 uur aantreden bij VVSV uit Ulrum. Deze dames hadden ook nog kans op het kampioenschap maar dan moesten ze vandaag winnen en de laatste wedstrijd ook en moest Winsum nog 2 verliezen. Veel publiek, waaronder de gehele selectie van VR1, waren om 14.00 uur aanwezig op sportpark De Kley. En dit publiek werd getrakteerd deze middag. De eerste helft was het Winsum die de meeste kansen kreeg om de score te openen terwijl VVSV ook redelijk veel kansen kreeg. Maar Marissa Kloosterman was elke keer op haar hoede en keepte deze middag de wedstrijd van haar leven en plukte de ballen uit elke hoek. Tot de rust bleef het 0-0 en moest de interim-coach in de rust wat wisselen. Berber werd eruit gehaald omdat ze waarschijnlijk ook nog minuten ging maken bij VR1. Na 10 minuten was het Lois van der Heide die de 0-1 op het scorebord zette. Ook de 0-2 10 minuten later kwam op naam van Lois die gelijk erna werd gewisseld omdat deze ook mee moest met het 1e. De vrouwen van VR1 konden helaas niet blijven tot aan het einde omdat de bus om 16.00 vertrok naar Groen-Geel waar zij om 19.15 uur wisten of zij ook kampioen zouden zijn. Terwijl VR1 nog niet van het terrein af was, werd er bij de VR 2 de 0-3 gescoord door Anna en was het kampioenschap een feit. In het begin werd gezegd een goeie middenmoter zou heel mooi zijn, maar om kampioen te worden is natuurlijk het meest verdiende van dit seizoen waar de dames van het 2e na de 2e helft van het seizoen ook het meeste recht op hadden. Dus dat was nummer 2 van de dag. Nu was de hoop nog gevestigd op ons, de VR1 van Winsum, die op bezoek gingen bij de VR1 van Groen-Geel. Om 16.00 uur vertrok een bus van Doornbos vanaf fysiopraktijk van Neil Judkins richting Groningen. Deze was deze week nog geregeld samen met heren 3. Die waren met de trein richting Groningen gegaan waar ze nadat de vrouwen weg waren gebracht opgehaald werden bij The Knickerbockers, om vervolgens naar de velden van Groen-Geel te worden gebracht, om hier de VR1 aan te moedigen. En deze middag waren er veel mensen uit Winsum om ons aan te moedigen. Ook veel familie en kennissen waren aanwezig. Dus bij de dames nog meer spanning waarschijnlijk. 1 ding wisten ze wel, ze moesten winnen vandaag. Een gelijkspel was niet genoeg want dan waren we nog afhankelijk van Nieuw-Roden wat die hadden gedaan. Wij stonden met +2 voor qua doelsaldo op het team van Nieuw-Roden. Als staf wisten wij voor de wedstrijd al dat wij moesten winnen omdat Nieuw-Roden hadden gewonnen met 11-0 van Asserboys. Om 17.30 uur werd er dan ook afgetrapt aan Corpus de Hoorn waar deze middag al een deceptie was voorgevallen. Pelikaan S had moeten winnen om kampioen te worden in de 2e heren. Echter verloren zij bij Groen-Geel en was het wachten op wat SV Bedum zou doen thuis tegen Omlandia. Alleen bij winst kan Bedum rechtsreeks kampioen worden en promoveren naar de 1e klas. En in de laatste minuut werd het dan 3-2 en speelt Bedum volgend jaar weer in Winsum tegen ons 1e. Goed nog even terug naar VR 1. Vanaf het begin kregen beide teams enige kansen maar was het maar minimaal en kon je zien dat de dames toch wat last hadden van een bepaalde spanning. De kansen die er kwamen werden niet benut, wat betekende dat de ruststand 0-0 bleef. De 2e helft begon Groen-geel heel rustig. Het leek of ze veel last hadden van de warmte. We kregen in de 2e helft nogal wat kansen. 1 op 1 actie waar we niet goed mee overweg konden gaan werden gewoon om zeep geholpen en hadden we gewoon halverwege de 2e helft op een 0-3 voorsprong moeten staan. De aanwezige dames van Nieuw-Roden werden steeds onrustiger, want zou het dan toch zo zijn dat zij met de schaal naar huis gingen en rechtstreeks zouden promoveren? Maar helaas voor hun, maar een geluk voor Winsum, was het in de 72e minuut toch raak. Chantal die de bal voor haar voeten kreeg wist er raad mee en schoot de bal langs Teuny. Daarna kwamen er nog een aantal kansen maar werden deze niet benut. De laatste 10 minuten was het dan toch Groen-Geel die er vaak gevaarlijk uit kwamen en die het hart van Winsum en de staf maar ook van het vele mee gereisde publiek steeds sneller liet kloppen. Maar gelukkig werd er niet meer gescoord en bleef de 0-1 staan en dit was genoeg om corpus te doen ontploffen. De dames waren kampioen in de 2e klasse en helemaal op eigen kracht. Op het veld werden ze gehuldigd door iemand van de KNVB die helaas de verkeerde medailles bij zich had waardoor wij kampioen zijn geworden van district Oost. Maar dat had geen invloed op de grote feestvreugde, en dit werd dan ook uitbundig gedaan samen met VR2 en de heren 3 was het 1 groene zwerm op de velden van Groen-Geel. Fantastisch om te zien. Om 20.15 werd er koers gezet richting Winsum met de bus waar op dat kleine stukje naar Winsum de hele bus op zijn kop werd gezet. In Winsum werden we opgewacht door het bestuur en was er eten geregeld door het bestuur. Top om zo ontvangen te mogen worden. Het feest ging in Winsum nog door tot de late uurtjes. Volgend jaar spelen we gewoon 1e klasse en zullen we in Augustus weer starten met de voorbereidingen. Via deze weg bedanken wij al onze sponsoren die in welke vorm dan ook ons hebben gesteund dit seizoen. Ik bedank het bestuur namens VR1, ik bedank alle speelsters voor dit fantastische seizoen waar ik soms 15 jaar ouder ben geworden, ik bedank Neil en Robert voor de fantastische samenwerking, Martijn Visee voor het vlaggen, de verzorging bedankt, scheidsrechter Pol en Leendert bedankt, publiek bedankt en iedereen die ik nu ben vergeten bedankt. Wij zien jullie ook volgend jaar graag weer terug langs de lijn.

Iedereen een fijne vakantie toegewenst
 
Opstelling; Willisa, Yvonne, Marlies, Roos, Sabine (Kim), Minke (Berber), Jolien, Chantal, Melinda, Annie en Anouk (Lois).
 
STM 0889 7