Zaterdag 12 mei 2018 de uitwedstrijd tegen Helpman op de Esserberg in Haren. Om 14.00 uur werd daar de wedstrijd afgetrapt tegen de nummer 3 van de competitie. Voor ons zaak, na de verloren wedstrijd van vorige week, om te laten zien dat wij de ploeg zijn in deze competitie die het meeste recht heeft op het kampioenschap. Maar dan moest er natuurlijk wel gewonnen worden. Aan de motivatie van de dames lag het niet, want die waren ondanks de druk ontzettend ontspannen en zouden vandaag wel even orde op zaken stellen. En dat kon je vanaf minuut 1 ook wel zien. Met Annie, Jasmin, Lois en Cherry op de bank konden we zeggen dat we aardig op sterkte waren. Om 4 minuten over 2 werd er dan ook afgetrapt en kon het meegereisde publiek genieten van hopelijke een fraaie wedstrijd. In het begin liet Winsum helaas een aantal kansen onbenut maar waren zij wel de dominerende ploeg. In de 14e minuut was daar dan ook de verdienste voor Winsum. Chantal kreeg de bal aangespeeld vanuit het achterveld, gaf voor op Anouk in de 16 meter, keeper komt uit, Anouk legde de bal echter terug op Roos en die kon de bal in een leeg doel binnen schieten. 9 minuten later was er een kans voor Chantal die 1 op 1 kwam te staan met de keeper maar deze redde. Zo bleven de kansen wel komen en wist Helpman er niet altijd uit te komen. Af en toe kwamen ze richting het doel van Willisa maar of de bal ging over of naast. Ook de hoekschoppen leverden weinig gevaar op. In de 41e minuut was het Chantal die 1 op 1 kwam te staan maar de keeper redde opnieuw. Op slag van rust vond de scheidsrechter dat er hands was gemaakt in de 16 van Winsum en legde de bal op de 11 meter. Helpman wist hier niet van te profiteren en schoot de bal over de het doel. Even later floot dezelfde scheids voor de rust en stond de 0-1 op het scorebord. Direct vanaf het begin had Winsum weer het intiatief en na 5 minuten kon vanuit een corner Anouk de bal richting het doel koppen maar ging de bal voorlangs. Helpman kwam dan toch wat meer in de wedstrijd leek het, maar onze sluitpost Willisa redde de ene naar de andere 1 op 1situatie vootreffelijk. Na 28 minuten in de 2e helft kwam daar dan toch de verlossing voor Winsum. Een corner genomen door Minke werd op een fraaie wijze ingekopt door Melinda die ook in de thuiswedstrijd de beslissende maakte 0-2. Er werd nog gewisseld in de 2e helft bij Winsum, Annie kwam erin voor de licht geblesseerde Roos, en na 25 minuten werden ook Sabine en Chantal gewisseld voor Lois en Jasmin. En deze 2 laatsten vielen voortreffelijk in en Jasmin had zelfs nog de kans op de 0-3. Zo bleef het na 90 minuten spelen 0-2 en waren de belangrijke 3 punten binnen. Om 17.30 moest onze naaste concurrent nog spelen uit bij Groen-Geel. En mocht deze wedstrijd gelijk of in verlies voor Nieuw-Roden eindigen kon Winsum volgende week bij winst kampioen worden. Helaas is die wedstrijd geëindigd in een 0-3 voor Nieuw-Roden, dat betekend dat Winsum alle 2 wedstrijden moet gaan winnen. Volgende week zaterdag is er de laatste thuiswedstrijd tegen Be-Quick uit Dokkum en dan daarna rest ons nog de uitwedstrijd tegen Groen-Geel. Dus tot aan de laatste wedstrijd blijft het spannend in 2D. Dus bij deze vraag ik jullie dan ook om volgende week de dames te komen aanmoedigen aan de Schouwerzijlsterweg in Winsum

Opstelling; Willisa, Yvonne, Marlies, Kim, Roos (Annie), Sabine (Lois), Minke, Jolien, Chantal (Jasmin), Melinda en Anouk.

Repo Jo