Afgelopen zaterdag moesten de vrouwen van Winsum aantreden tegen 1e klasse ACV uit Assen voor de knock-out bekerwedstrijd. ACV die vorige jaar nog in de 2e klasse speelde, staat nu bovenaan in de 1e klasse. Dus voor de vrouwen van Winsum een zware taak om revanche te gaan nemen op vorig jaar. Want zoals het vaker wordt gezegd in de voetbalwereld je hebt pas gewonnen als je na 90 minuten minimaal 1 doelpunt meer hebt gescoord dan je tegenstander.

Maar vanaf het begin kon je al wel zien dat wij het deze middag moeilijk zouden krijgen. Sommige speelster waren niet scherp vanaf het begin, ballen die niet goed werden ingespeeld, soms verkeerde keuzes maken, de aanname was niet goed, ja en dan maak je het jezelf natuurlijk wel moeilijk. Meestal duurt dit maar een minuutje of 10 en dan komen de vrouwen los. Maar ja ACV liet zien dat ze ook niet voor niets boven aanstaan en op dit moment een niveau hoger spelen. Het niveau waar wij over een jaar of 2 ook willen staan. In de 5e minuut was dan ook de 1e goal die viel. Een voorzet van rechts valt zo voor een ongedekte speelster van ACV die de bal in de lange hoek schiet onhoudbaar voor Willisa. Dus kon onze topsupporter Leendert de 1e bordje op het scorebord plaatsen. 3 minuten later was het toch Winsum die de stand bijna gelijktrok. Minke gaat op de linkerkant ervan door en probeerde de bal voor te krijgen. Echter belande de bal over de keeper tegen de binnenkant van de paal en de bal het veld weer inging. De bal wordt weg gewerkt maar komt terecht bij Marlies die de bal voorzet waar Roos haar hoofd eronder kan krijgen maar helaas de bal gaat over het doel. In de 18e minuut was echter ACV die de stand op 0-2 zette. Weer kwam een voorzet van rechts en weer kon iemand van ACV vrij inschieten. ACV bleef gewoon de bovenliggende partij en moest Willisa een paar keer redding brengen. Maar ook zij was niet in normaler doen deze middag. Waardoor zij zich gaat afreageren op anderen. Dat leidde er dan ook toe dat ze in de rust werd gewisseld voor Berber en moest Jolien haar plaats in nemen in het doel. Je moet maar zo zien ook dit is weer een leer moment. Na de rust pakte ACV het direct weer op en in de 47e minuut kwam de bal weer van rechts op de 2e paal waar niet werd ingegrepen waardoor Leendert bordje 3 op het score bord kon plaatsen. 3 minuten later kon hij nr. 4 erbij doen want ACV kreeg een vrije bal, net buiten de 16, die direct op Jolien werd geschoten, deze kon de bal niet direct verwerken waardoor ACV in de rebound de 0-4 kon scoren. Maar Jolien had in de 54e minuut wel een prachtige redding en zorgde ervoor dat ACV de 0-5 nog niet op het scorebord liet zetten. Helaas was het 4 minuten later wel raak en scoorde ACV de 0-5. Na een kwartier in de 2e helft werd er nog gewisseld bij Winsum en kwamen Jasmin en Daniëlle erin voor Minke en Marlies. Misschien wou de trainer toch nog proberen om de 5-5 te kunnen gaan maken. Ja wie weet. Maar ACV vond na de 0-5 wel dat het genoeg was zo en liet Winsum wat meer voetballen en zowaar kwam Winsum er af en toe toch nog uit en creëerden een aantal klein kansjes. In de 75e minuut was er nog de beste kans van de wedstrijd voor Winsum. Uit een corner was het Anouk die de bal op het doel kopte maar net naast ging. Na precies 90 minuten vond ook de scheidrechter het genoeg en was de eindstand 0-5 voor de ploeg uit Assen die voor ons een maatje te groot was vanmiddag. Wel zaten er voor ons leermomenten in die wij zeker mee nemen naar volgend jaar. Wij beginnen weer op 3 februari met de competitie. Dan staat de inhaalwedstrijd uit tegen Bergum op het programma. Wij hopen dat we volgend jaar onze serie kunnen voortzetten en hopen op een mooi slot in de 2e klas.  

Via deze weg wensen wij onze supporters, sponsoren, familie en iedereen die ons een warm hart toedragen,

Fijne feestdagen en een gezond en sportief 2018.

Namens spelers en staf van VR1 vv Winsum 


Opstelling; Willisa (Berber), Yvonne, Sabine, Jolien, Marlies (Jasmin), Kim, Annie, Melinda, Roos, Minke (Daniëlle) en Anouk. 

RepoJo