2 weken geleden kwam er dan de definitieve uitnodiging met datum , 27 Oktober wordt een historische dag ,

 “de wedstrijd “ AJAX 5 - Winsum 5

De handschoen was geworpen en we zijn de uitdaging aangegaan.We wilden ons daar als team laten gelden , maar ook als vertegenwoordiger van onze “Club “.

De organisatie regelde een bus en het aantal mensen wat mee wilde groeide al heel snel , spelersvrouwen , kinderen , vrienden en familie en ook het bestuur had een afgevaardigde mee met kleinzoon ,want dit buitenkansje laat je je niet ontgaan .

Als aangename bijkomstigheid was ook nog eens dat op onze speeldag het grote AJAX zijn laatste open training had voor de klassieker die een dag later gespeeld zou worden .De ervaring leert dat op de laatste training een paar duizend supporters afkomen om hun helden toe te zingen en te springen , dit alles ondersteund door tromgeroffel , fakkels en vuurwerk .Dit wilden we toch ook niet missen , de training stond gepland op half 11 dus we moesten vroeg uit onze bedjes, de vertrektijd van de bus was op kwart voor 8 gezet.Alle voorbereidingen waren getroffen om er een prachtige dag van te maken , en dan is het moment daar .

De wekker gaat om half 7 , maar ik was al ruimschoots daarvoor wakker , gezonde spanning denk ik .Douchen , bak koffie , spullen inladen en op naar ons sportpark waar de bus al stond te wachten en al een groot aantal reisgenoten , nou uitladen dan maar ,maar zo dacht het wolkendek er ook over , juist op het moment dat ik de auto leeg begon te pakken kwam er een bak vocht uit de lucht vallen .Rennen dan maar , onderweg verloor ik nog het een en ander , dus moest ook nog weer terug ,dit resulteerde in een flink nat pak en dan moet de dag nog beginnen, maar goed het vooruitzicht was prima dus nam ik dit maar voor lief  .Eenmaal gesetteld in de bus , kwam ik er achter dat het altijd nog weer erger kan .Het zal je gebeuren , zit je eindelijk in de bus , alle voorbereidingen getroffen komt moeder de vrouw erachter dat ze haar onafscheidelijke telefoon niet bij zich heeft en deze toch absoluut wel moet hebben en dat hebben ze geweten bij AJAX , iedereen moest op de foto .Maar voor dat ze hem kon gebruiken werd manlief toch dringend verzocht om het stuk gereedschap van huis te halen , toe maar dan, een paar creditpunten kunnen geen kwaad .De goedzak was onderweg naar huis toen een teamgenoot de bus binnen kwam met een telefoon in zijn hand met de vraag  van wie deze kon zijn , was de eigenaresse erg blij met haar telefoon en ze dacht dat haar eega die weg was gezonden om hem te halen mogelijk wel pissig zou zijn als hij terug zou zijn , maar dit was nog niet de volledige rampspoed dit gezin overkwam , want eenmaal in Amsterdam aangekomen komt de telefoonzoeker er achter dat zijn sporttas nog in Winsum is , hoe heeft dit stel elkaar gevonden ? Als je alles steeds kwijt bent of vergeet .

Al met al een roerig begin maar al gauw werd erom gelachen en kon de bus eindelijk vertrekken .In Hoogkerk moest er nog een kratje bier gehaald worden met eigenaar want die wilde na weken ook weer eens voetballen .En weer door , op naar “De Toekomst “ , onderweg werden we nog getrakteerd op zelfgebakken cake en koek , lekker Roos , Appels en bananen , snoepjes en al dat meer en voor dat je het weet doemt de Arena voor je op , met daarnaast onze bestemming .

Begeleid door Bengaalsvuurwerk en knallers van de trouwe AJAX -fans die ook op weg waren naar de training .We kwamen op de parkeerplaatsen aan gereden waar verkeersregelaars hun werk deden , we schoven onze Amsterdamse-troef naar voren om een mooi parkeerplaatsje voor ons te regelen , wat hem fantastisch lukte , pal naast het veld , keurig geregeld “Ouwe “ .Het was inmiddels al na tienen en de training zou aanstonds beginnen , we stormden uit de bus om aan te sluiten bij de grote stroom supporters en zo schuifelden we naar een punt waar iedereen eerst gefouilleerd werd alvorens je naar binnen mocht , eenmaal deze barrière genomen hebbende waren we daar waar we graag wilden zijn .

De fanatieke aanhang was reeds aan het zingen en het springen en er heerste een heel ontspannen sfeer , en toen kwamen de grote jongens het veld op en ze lieten ons een mooie training zien die in een hoog tempo werd uitgevoerd , dit alles zou aanvankelijk een half uurtje duren maar we kregen waar voor ons geld ze gingen wel een uur door en toen was het nog niet voorbij want de helden van nu werden afgelost door een held van weleer , Jari Litmanen .Het was onderhand al tegen twaalven en onze wedstrijd zou om half 3 beginnen , dus we moesten nog wat tijd doden .De een ging naar de fan-shop , een ander ging op een van de naastgelegen velden een wedstrijd bekijken .

De voetbalhal had mijn aandacht getrokken en toen onze grote vriend , die hier kind aan huis is aan mij vraagt of ik mee wil om binnen te gaan kijken , sla ik deze buitenkans niet af .Eenmaal binnen is het fantastisch , maar er werd niet gespeeld , er zou een commercial of zoiets worden opgenomen .We staan nog even lekker te keuvelen , komt er toch beweging in onze ooghoeken , een cameraploeg gevolgd door Jari in trainingspak en nog 2 mannen in trainingspak even verderop lagen wat ballen en ze gaan balletje trappen , dit doen ze ongeveer een kwartiertje en dan lopen ze de hal weer uit .

Wij hadden het ook eigenlijk wel gezien in de hal en wilden ook naar buiten gaan , maar er stond nog steeds een cameraman in de hal met zijn camera gericht op de ingang , er moest dus nog iets plaatsvinden .Het duurde maar even en toen kwam Edwin van de Sar in keeperstenue en Jari weer binnen en ze gingen vrije trappen en penalty's oefenen waar wij bij stonden en we zagen dat beide mannen het nog niet waren verleerd , we stonden als kleine jongens te genieten tot een mevrouw in functie ons vriendelijk , doch dwingend sommeerde de hal te verlaten want dit was geen openbare aangelegenheid , met lichte tegenzin hebben we aan haar verzoek gehoor gegeven .

Eenmaal buiten kwamen we er achter dat het ook daar goed toeven was , de zon was vol doorgebroken en we stonden nog even bij AJAX 2 te kijken toen er reuring op het plein ontstond de spelers waren klaar met de training en het douchen en kwamen druppelsgewijs naar buiten.Nu werd ons ook duidelijk waarom de eerder genoemde telefoon beslist mee moest want geen speler of trainer was veilig , iedereen moest vast worden gelegd .Geweldig moment , zeker voor de kinderen .

Het was inmiddels tijd geworden om onze tassen uit de bus te halen en de kleedkamers op te zoeken , we werden keurig ontvangen en begeleid naar de kleedkamer .Opstelling bekend maken en omkleden , echter de koude oorlog was begonnen , ze wilden ons uit onze concentratie halen en halverwege het omkleden kwam er de vraag van de manager van de tegenpartij of wij nog gauw een rondleiding wilden door de gebouwen en wie wil dat nu niet .Geweldige ervaring , alleen waar was onze concentratie ge bleven ??Toch maar voetballen en kijken waar het schip strandt .

Vooraf hadden de scheidsrechters bedacht om een experiment te doen en ze namen ieder een half speelveld onder hun hoede en dan geen grensrechters , ik zeg geslaagd !!! ben je geen VAR bij nodig .Eerst wat plichtplegingen , kennismaken , foto's en een vaantje overhandigen want we waren immers goed voorbereid .

De wedstrijd ga ik geen verslag van doen , we hebben gestreden en verloren met 7-1 toch nog best verdienstelijk . Top gespeeld mannen , als gasten .

Na de wedstrijd nog een paar foto's en dan douchen en daarna een welverdiend biertje .In de kantine was een gedeelte afgezet voor ons en we konden op kosten van de Gastheer drankjes halen en er werden hapjes rondgedeeld en ze hadden broodjes met worst en voortreffelijke gehaktballen voor ons geregeld , helemaal top !!

Om kwart over 6 gaan we weer huiswaarts na afscheid te hebben genomen van onze nieuwe vrienden en hun een handschoen van ons toegeworpen die ze graag oppakten , er komt dus een vervolg aan dit gebeuren .

De bus in , er stonden nog een paar kratjes op ons te wachten onder in de bus en onze nieuwe geluidsbox moest ook nog even zijn best doen .

.Gegarandeerde gezelligheid in de bus , wat resulteerde in 2 sanitairestops .De reis loopt op het einde , nog even de pet rond en deze fantastische dag vergeet ik nooit weer .

Grote dank gaat uit naar de organisatie , de fantastische reisgenoten maar bovenal naar AJAX , Chris en zeker Bossie .

de genieter